У Луганську Жадану не дали приміщення для презентації нового роману

Український музично-драматичний театр відмовився надати зал для презентації. Їі організатори вважають, що виконувалася негласна інструкцію керівництва Луганської обласної ради.

У Луганську адміністрація Українського музично-драматичного театру, де раніше планувався виступ письменника Сергія Жадана, відмовилася надати приміщення малого залу для презентації роману "Ворошиловград". Керівництво закладу послалось на щільний графік репетицій, повідомили у літературній групі "Стан".

За даними групи, театр відмовив організаторам донбаського туру Жадана, виконуючи негласну інструкцію, одержану від керівництва Луганської обласної ради. Однією з можливих причин відмови стала активна участь письменника в кампанії проти встановлення цензури в Україні, вважають у групі.

"Ухваливши таке рішення, луганська влада продемонструвала, що цензура в Україні - це не вигадка правозахисників, а реальна проблема, з якою треба боротися. Лише вдумайтеся в ситуацію - влада, виходячи з міркувань малозрозумілої політичної кон`юнктури, заважає виступити в області одному з найвідоміших наших земляків, авторові книги року, якого знають, люблять і чекають на Луганщині", - зазначив заступник голови правління "Стану" Костянтин Скоркін.

За словами організатора Донбас-туру Жадана Ярослава Мінкіна, презентація роману "Ворошиловград" відбудеться 6 квітня о 18.00 біля центрального входу до Луганського українського драматичного театру.

Учасники туру, зазначив Мінкін, "на адміністрацію театру зла не тримають, це люди підневільні, але тим, хто віддає подібні "накази", рекомендуємо пригадати, що Сталін помер півстоліття тому, а ми живемо в демократичній країні, де цензура заборонена Конституцією".

Зазначимо, роман "Ворошиловград" став книгою 2010 року за версією української служби Бі-Бі-Сі.

Читайте також:

Термін давності

Шкляр впевнений, що Шевченківську премію йому зможе вручити і наступний президент

Спілка письменників України закривається на знак протесту

Ліна Костенко не приїде до Львова через "провокативні інсинуації"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: