У Луганську знищили унікальне поховання віком понад 6 тисяч років

Задля будівництва приватного котеджу в Луганську знищили стародавній курган. Відновити його вже неможливо. Прокуратура проводить перевірку.

У Луганську знищили стародавнє поховання віком понад шість тисяч років, облаштувавши біля кургану будівельний майданчик.

Після втручання прокуратури будівництво призупинили. Попередньо археологи оцінюють збитки, завдані державі, у півтора мільйона гривень. Прокуратура проводить перевірку.

Фахівці визначили, що зруйновано щонайменше два поховання, які належать до так званої катакомбної культури епохи пізньої бронзи.

Археологи натрапили на поховання на одній із ділянок, виділених під будівництво приватних котеджів. І хоча господаря ділянки попередили, що якщо він почне будівництво, то зруйнує історичну пам'ятку, він цим знехтував.

Тепер напівзруйнований курган відновити вже неможливо. Єдиний вихід – провести тут розкопки, щоб врятувати історичні цінності, які ще не потрапили під ківш екскаватора. Оплатити археологічні роботи доведеться тому, кого визнають винним у зруйнуванні пам'ятки.

Таких поховань на території Луганщини нараховується від 10 до 15 тисяч. Утім, кажуть історики, кожне з них - унікальне і може приховувати надзвичайні свідоцтва про життя наших предків.

Читайте також:

На стародавньому кургані в Росії розкопали скелет "людино-барана"

Волинські археологи знайшли булаву воїнства Юрія Долгорукого

Легендарну київську Щекавицю віддали забудовникам

Заради найвищого в Україні флагштока на Хортиці знесли православний хрест

ВідеоВ Луганську знищили курган

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: