У Лук'янівському СІЗО в’язні лягають спати  у три зміни по черзі

Прокуратура Києва перевіряє СІЗО на законність ув'язнення, медичні та побутові умови ув'язнених, які понад 4 місяці тримаються в установі.

Прокурор Києва Анатолій Мельник оголосив про початок перевірки в найвідомішому ізоляторі країни - Київському СІЗО №13 (Лук’янівському СІЗО).

Як повідомляє прес-служба столичної прокуратури, насамперед будуть перевіряти законність утримання під вартою арештантів, які сидять більше 4 місяців, пише "Сегодня".

Також прокуратура інформує, що при наявних місцях на 2850 осіб, на сьогодні там містять - 3966 в’язнів (серед них: 854 - підслідних, 1775 - підсудних, 968 - засуджених).

"Я відсидів на Лук'янівці чотири роки і два місяці, перебір людей там був завжди, тому що старі корпуси просто не в змозі вмістити всіх арештантів, що надходять з Києва і області. Адже на Київщині свого ізолятора немає", - розповідає колишній "постоялець" СІЗО Богдан Хмельницький, який після звільнення займається захистом прав ув'язнених. 

За його словами, за роки арешту він побував в багатьох камерах - і на 6 осіб, і на 14, і на 40.

"У всіх людей битком - спати лягають у три зміни по черзі. Коли я потрапив під арешт, я не курив, але там просто нестерпна атмосфера - уявіть, якщо кілька десятків осіб одночасно закурить. Я намагався в перші місяці займатися спортом, просив співкамерників курити поменше, але потім цю справа закинув - там все було задимлене і в мене почалися проблеми з серцем", - а зазначив він.

Нагадаємо, 16 березня, Генеральна прокуратура заявила, що умови утримання колишніх чиновників у слідчих ізоляторах є задовільними і такими, що відповідають вимогам законодавства.

Як відомо, у Лук'янівському СІЗО також утримується екс-міністр МВС Юрій Луценко, якого арештували через те, що він нібито повільно знайомився з матеріалами справи. Також уцьому СІЗо перебувають екс-заступник глави "Нафтогазу" Ігор Діденко і колишній головний митник - Анатолія Макаренко.

Читайте також:

Скандал в одеському СІЗО: в'язні повідомляють про побиття, начальство - про навчання

Луценка у в'язниці кличуть "Юзіком", а суддю-колядника - "Мюнхгаузеном"

Зять глави Верховного суду сидів у СІЗО як особливо небезпечний злочинець

Суди та прокуратуру звинуватили у зловживанні з утриманням українців у СІЗО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: