Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Львівській області на "Таміфлю" "відмили" майже 42 мільйони

Понад 100 тисяч упаковок препарату, призначені на боротьбу з епідемією грипу на Львівщині, не дійшли до місця призначення.

Станом на п’ятницю 13 листопада в Україні було використано 67,1 тисяч упаковок препарату "Таміфлю". Найбільше ліків від свинячого грипу використали у західних областях - Львівській, Чернівецькій, Івано-Франківській і Тернопільській.

Водночас представництва Міністерства охорони здоров’я на місцях заявляють, що не отримували заявленої МОЗ кількості препарату. Найбільша різниця у даних зафіксована у Львівській області.

Так, за даними МОЗ, регіон отримав понад 141 тисячу доз препарату, водночас в обласному управлінні охорони здоров'я повідомили, що до Львівської області надійшло лише 25 тисяч упаковок. Якщо переводити різницю у реальні гроші (360 грн за пачку "Таміфлю"), то виходить 41,7 млн грн.

Губернатор Львівської області Микола Кміть таку невідповідність пояснює нюансами процедури доставки препарату. За його словами, вказані МОЗ 141 тисяча упаковок ліків були направлені до Львівського аеропорту, після чого партію було розподілено по інших західних областях. Проте тоді залишається незрозумілою різниця у даних про вживання препарату. Так, у МОЗ стверджують, що в області використали 40,3 тисяч упаковок "Таміфлю". Тоді як в області визнають лише 10 тисяч. Таким чином, різниця між даними двох відомств - 30,3 тисяч упаковок, що у комерційних цінах становить 10,9 млн грн.

У Волинської області, за даними заступника голови держадміністрації Святослава Кравчука, є 18,3 тисячі упаковок. Дані МОЗ на 13 листопада - 19,2 тисяч. "Я не виключаю, що в область надійшло ще 900 упаковок препарату, адже "Таміфлю" завозять постійно", - вважає чиновник.

Єдиний регіон, де планку МОЗ було перевищено, - Рівненська область. У розпорядженні місцевої влади 22,6 тисячі упаковок ліків. За даними Мінздоров’я, регіон отримав лише 20,2 тисяч. Губернатор Рівненської області Віктор Матчук пояснює це тим, що препарат надходив до регіону кількома партіями. "Нам "Таміфлю" надходив партіями з Києва, Львова, Івано-Франківська. Можливо, дані з якихось постачань у Міністерстві ще не підрахували", - стверджує Матчук.

Не до кінця зрозумілим залишається і питання вживання "Таміфлю", що створює ґрунт для зловживань. За словами першого заступника міністра охорони здоров'я Василя Лазоришинця, якщо у людини виражені симптоми грипу - висока температура, кашель і ломота у тілі, їй необхідно приймати "Таміфлю". Видають ліки тим пацієнтам, які проходять лікування у стаціонарах, в окремих випадках - хворим на амбулаторному лікуванні.

Проте якщо порівнювати кількість спожитого препарату і пацієнтів на лікарняних ліжках, слова Лазоришинця не завжди підтверджуються. Так, за даними МОЗ, у Хмельницькій області з початку епідемії було госпіталізовано 4013 людей, у Чернівецькій - 4089 людей. При цьому у першому регіоні було використано 252 упаковки "Таміфлю", а у другому у 32 рази більше - 8096.

"Були різні рекомендації. Спочатку говорили, що препарат можна використовувати лише при лікуванні хворих, яким поставили діагноз "свинячий" грип. Потім говорили, що його можна використовувати і для профілактики. Зараз рекомендують для лікування всіх гострих форм грипу", - розповідає Анатолій Казак, перший заступник начальника управління охорони здоров'я Хмельницької держадміністрації.

Нагадаємо, українське МОЗ купило трохи більше 600 тисяч доз "Таміфлю" кількома партіями у швейцарської компанії "Хоффман-ля Рош" за пільговою ціною - 67 грн за пачку. Препарат купувався не для продажу, а для надання його безкоштовно всім лікарням країни. Зазначимо, що в аптеках упаковка "Таміфлю" коштує вп’ятеро більше - близько 360 грн.

Читайте також:

На Сумщині свинячий грип вбив 5 людей

Свинячий грип вражає молодих, активних і слабких

Епідемія грипу забрала життя трьох сотень українців

Влітку Україні пропонували "Таміфлю" вдвічі дешевше

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції