Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Львівській області лікарі швидкої збунтувались через нерівні умови оплати з коронавірусними бригадами

У Львівській області лікарі швидкої збунтувались через нерівні умови оплати з коронавірусними бригадами

Медики кажуть, деякі пацієнти спеціально приховують симптоми, щоб сусіди не знали про їхній діагноз.

Львівщина готувалася виходити з карантину синхронно з усією країною, але тепер тут у цьому не впевнені. Від початку тижня коронавірусні цифри почали стрімко рости. Сьогодні, наприклад, 54 нових підтверджених діагнози.

Серед інфікованих більше ста медиків. Їхні колеги зі швидкої протестують, йдеться у ТСН.Тиждень.

Їх обурив розподіл премій за шкідливі умови праці. Обіцяну урядом потрійну зарплату, кажуть, отримали одиниці, а пацієнтів з COVID-19 або підозрою возили майже усі.

"Люди, які виїжджають на звичайних бригадах, набагато більше ризикують, ніж коронавірусні бригади", - запевняє лікарка Львівської станції швидкої медичної допомоги Галина Сусол.

"Хворі самі не хочуть, щоб до них виїжджали коронавірусні бригади, бо вони потім мають проблеми з сусідами, вони брешуть, не кажуть про температуру", - додає фельдшер з 37-річним стажем Ярослава Ціж.

А ще кажуть - досі не захищені і змушені купляти захист власним коштом. Розійшлись ні з чим. Бо чиновники переконують - захист є, премії отримали усі, хто заробив.

"Якщо був факт надання медичної допомоги пацієнту з позитивним ПЛР-тестом, то це є підставою для виплати преміальних", - запевняє заступник керівника департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько.

Поки цифри інфікування високі, у Львові карантин пом’якшують символічно. Від завтра можна гуляти у парках, скверах і трьох  музеях просто неба. Працюватимуть нотаріуси, адвокати і психологи. А ще крамниці з будматеріалами та сантехнікою і літні майданчики ресторанів.

Чи відкривати, зокрема, салони краси, магазини одягу і взуття, будуть вирішувати у вівторок, коли буде зрозуміло, чи йде коронавірус на спад.

Як відомо, кількість інфікованих в Україні 10 травня збільшилася на 522 людини і тепер становить 15 232 лабораторно затверджені випадки COVID-19, з них 391 летальний,  3 060 пацієнтів одужало. Безпосередньо у Львівській області 753 випадки.

Кореспондентка ТСН Наталка Волосацька

Відео Журналісти ТСН.Тижня порівняли способи виходу з карантину в Європі й в Україні

Від 11 травня на українців очікує послаблення карантину. Урядовці обіцяють: вихід з обмежень буде повільним і обережним. І попередили: карантин в окремих регіонах буде "адаптивним". Але чим влада все-таки керувалася, приймаючи це рішення? Чи не призведе воно до нового витка пандемії – у сюжеті. Більше про коронавірус  

Журналісти ТСН.Тижня порівняли способи виходу з карантину в Європі й в Україні

Залиште свій коментар

Вибір редакції