У Львівській області у лісі знайшли два бідони з документами УПА

У Львівській області у лісі знайшли два бідони з документами УПА

У Львівській області у лісі знайшли два бідони з документами УПА

Документи пролежали в землі близько 70 років.

У місті Мостиська Львівської області пошуківці знайшли два бідони з архівними документами Української повстанської армії. Знахідку передали до музею. 

Про це 18 червня ТСН.ua розповіли шукачі історичних цінностей Андрій Савка і Андрій Березяк. 

За словами чоловіка, документи знайшли випадково у лісі за містом, під час чергової прогулянки з металошукачем. Серед знахідок - книжки, документи, протоколи, журнали здатовані 1940-1950-ми роками. Крім цього, також є замотаний в папері військовий квиток 1948 року одного зі співробітників НКВС, який "намагався продертися в лави УПА".

Пошуківець припускає, що там також можуть бути архівні документи Сидора Ковпака - керівника партизанського руху опору в Україні, бо він був добре відомий у цих краях. Але ретельно вивчити знахідку поки не вдалося. "Ми їх особливо не передивлялися, бо це національне надбання. При неправильному підході можна знищити документи", - пояснив пан Андрій. 

Оновлено: документи вивчили і зробили висновок, що до Сидора Ковпака вони відношення не мають. Вони належали людям з Мостиського району. 

Наразі архівні документи пошуківці передали до Мостиського історико-краєзнавчого музею. Незабаром знахідку мають відправити на реставрацію.

Нагадаємо, у Стратинських лісах на Івано-Франківщині відкопали "молочний" бідон і металеву скриньку. Усередині – повстанські документи, більшість із яких виявилися невідомими історикам. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація