У львівському селі вулицю Миру перейменували на Воїнів батальйону "Нахтігаль"

У львівському селі вулицю Миру перейменували на Воїнів батальйону "Нахтігаль"

Сільрада. Ілюстрація

Депутати Нежухівської сільради (Львівська область) перейменували центральну вулицю села Райлів (входить до складу цієї сільради) з вулиці Миру на вулицю Воїнів батальйону Нахтігаль.

В одному з сіл на Львівщині депутати сільради перейменували вулицю Миру на Воїнів батальйону "Нахтігаль".

Депутати Нежухівської сільської ради Стрийського району Львівської області за пропозицією депутата від ВО "Свобода" Мар'яна Берездецкого перейменували центральну вулицю села Райлів (входить до складу цієї сільради) з вулиці Миру на вулицю Воїнів батальйону Нахтігаль, повідомляє "Комерсантъ-Україна".

Берездецький зазначив, що "вулиця Миру - це пережиток радянських стереотипів". Після цього депутати, вважаючи назву вулиці непатріотичною, одноголосно проголосували за її зміну (у сільраді 20 депутатів: 12 - самовисуванці, 8 - від Батьківщини).

Голова Львівської обласної держадміністрації Михайло Цимбалюк дізнався про перейменування вулиці від журналістів: "Якщо рішення прийнято законним шляхом, то з мого боку жодних заперечень немає".

Між тим, львівські комуністи мають намір вимагати від прокуратури Львівської області залучення до кримінальної відповідальності ініціаторів перейменування.

"Це справжній бєспрєдєл і пропаганда фашизму. Батальйон Нахтігаль в 1941 році брав участь у розстрілі польських професорів та інших мешканців Львова", - заявив голова львівської облорганізації Антифашистського комітету Олександр Калинюк.

Раніше Депутати від блоку Юлії Тимошенко запропаонували на честь 20-річчя незалежності України очистити мапу країни від радянських назв. До парламенту було внесено законопроект про відновлення історичних назв 25 міст.

Читайте також:

Луцька "Батьківщина" в шоці від перейменування вулиці на честь Тимошенко

У Львові з’являться вулиці Героя України Бандери та Героя України Шухевича

Влада Одеси перейменує площу Незалежності

У Києві вкоротили та частково перейменували проспект Перемоги

Повʼязані теми:

Наступна публікація