У львівському суді оскаржили героїзацію радянських воїнів

Позов став кроком у відповідь на позбавлення звань Героя України Степана Бандери та Романа Шухевича.

До Львівського окружного адміністративного суду надійшов позов про скасування указів президента про присвоєння звання "Герой України" радянським воякам-негромадянам України.

Позивач, координатор громадського об’єднання "Гармонія та порядок" Дмитро Гудима повідомив, що на такий крок його підштовхнуло визнання незаконними указів про нагородження званням Героя України Степана Бандери та Романа Шухевича.

Зокрема, ГО "Гармонія та порядок" вимагає скасування указів про присвоєння звання Героя України таким особам:

"Бересту Олексію Прокоповичу (9 березня 1921 – 4 листопада 1970) – лейтенанту, якому звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" за бойову відвагу у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років, особисту мужність і героїзм, виявлені в Берлінській операції та встановленні Прапора Перемоги над Рейхстагом, присвоєно посмертно указом президента України Віктора Ющенка від 6 травня 2005 року;

Василишину Михайлові Івановичу (1910 – 20 березня 1945) – воїну-кулеметнику, якому звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" за особисту відвагу і героїзм, виявлені під час форсування р. Одер у Вісло-Одерській операції Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 рр., присвоєно посмертно указом президента України Віктора Ющенка від 3 травня 2006 року;

Маркус Тетяні Йосипівні (21 вересня 1921 – 29 січня 1943) – учасниці антифашистського підпілля у місті Києві у 1941 – 1943 роках, Шапіро Анатолію Павловичу (18 січня 1913 – 8 жовтня 2005, Нью-Йорк) – командиру окремого стрілецького батальйону 100-ї стрілецької дивізії, учаснику визволення концентраційного табору Освенцім 27 січня 1945 року, яким звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" за особисту мужність і героїчну самопожертву, незламність духу в боротьбі з фашистськими загарбниками у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років присвоєно посмертно указом президента України Віктора Ющенка від 21 вересня 2006 року;

Дерев'янку Кузьмі Миколайовичу (14 листопада 1904 – 30 грудня 1954) – генерал-лейтенантові, якому звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" за мужність і самовідданість, виявлені у роки Другої світової війни 1939 – 1945 років, визначні дипломатичні заслуги у повоєнному врегулюванні міждержавних відносин присвоєно посмертно указом президента України Віктора Ющенка від 7 травня 2007 року.

Позов мотивовано тим, що дії президента з видання указів про присвоєння звання Героя України особам, які не перебували у громадянстві України, є незаконними, а відповідні укази підлягають скасуванню.

Нагадаємо, 21 квітня Донецький адміністративний апеляційний суд позбавив командира УПА Романа Шухевича звання Героя України. Підставою для такого рішення суду стало те, що Шухевич не був громадянином України.

Раніше Донецький окружний суд на аналогічних підставах визнав незаконним і скасував указ екс-президента Віктора Ющенка про присвоєння звання Героя України лідеру ОУН Степану Бандері.

Читайте також:

Янукович: більшість українців проти героїзації Бандери та Шухевича

Син Шухевича оскаржить позбавлення батька звання Героя

Фаріон назвала джерела істерії навколо Бандери

Конституційний суд відмовився розглядати "справу Бандери"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: