Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Львові медики врятували крихітне півкілограмове новонароджене немовля

У Львові медики врятували крихітне півкілограмове новонароджене немовля

Дівчинці вже рік і їй потрібна нова родина.

Львівські неонатологи вперше виходили дитину із критично малою вагою – лише 450 грамів. У те, що дівчинка виживе, не вірили навіть її батьки, які відмовилися від крихітки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Все своє життя Іринка провела в лікарняних палатах. Вона народилася на 23 тижні вагітності і важила менше, ніж буханець хліба. Її брат-близнюк не вижив, а дівчинка з перших хвилин почала відчайдушну боротьбу за життя. "Справа навіть не в розмірах тіла, а в критичній незрілості всіх функцій органів і систем, при якій неможливе самостійне життя", - пояснила завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених Львівської обласної лікарні Зоряна Салабай.

Відео Львівські неонатологи вперше виходили дитину із вагою лишень 480 грамів

У те, що дівчинка виживе, не вірили навіть її батьки і відмовилися від крихітки. Півкілограмових дітей в Україні рятують вже давно, але для поспішайок важливий кожен грам, тож Іринка була надзвичайно вразливою. Проте медики зробили майже неможливе. І нині відсвяткували перший День народження дюймовочки.     

Львівські неонатологи вперше виходили дитину із вагою лишень 480 грамів

Батьки дали дівчинці ім’я і одразу відмовилися від неї – татами та мамами для неї стали лікарі. Три місяці апарату штучного дихання, сім місяців кисневої терапії, окрема палата – моментами в медиків опускалися руки, але врешті зусилля цілої команди фахівців зробили диво. "Медицина на місці не стоїть, завжди треба йти вперед", - каже завідувач відділення патології недоношених дітей Львівської обласної лікарні Ольга Децик.

Це перше немовля з такою вагою, якого львівським медикам вдалося виходити. Рекордсменом серед українських поспішайок є Захар з Дніпра. Він народився три роки тому на 10 грамів меншим за Іринку. І він зараз не перестає тішити лікарів прогресом. У Львові ж Іринка вже важить більше 7 кілограмів, її косоокість і далекозорість з часом можна буде виправити. "Розвиток є абостлютно адекватним. Її реабілітація повинна бути надалі продовжена, і вона має великі шанси бути абсолютно здоровою", - каже Зоряна Салабай.

Фотогалерея На Сумщині в під’їзд будинку підкинули немовля (5 фото)

Медсестра Зоряна Смолинець, яка з перших днів доглядає Іринку, прикіпіла до дівчинки всім серцем, хоч і має двох рідних дітей. "Це третя моя рідна дитина, я її дуже люблю, то як моя донечка", - каже жінка. Вона розповідає, що Іринка має веселу вдачу, любить робити зарядку і спати на животику. Сукні, ліки і все необхідне дівчинці приносять небайдужі – медики, волонтери, мами інших поспішайок. Ті, хто довідався про історію крихітки з соцмереж, зібралися на її день народження. "Принесли одяг, такий актуальний на жарку погоду, взуття, іграшки, підгузники, кульки. Я молода мама, і для мене це так емоційно", - каже львів’янка Ірина Губецька.

Для уродинниці підготували розкішний торт. Свічку Іринці допомагають задути ті, хто врятував її життя. "Будемо плакати за нею, я вже навіть плакала, мені дуже шкода тої дитинки, але звичайно, хай вона собі знайде маму", - каже Зоряна Смолинець. Уже цього тижня дівчинку переводять з неонатального центру в дитячий будинок. Лікарі дуже сподіваються, що невдовзі у неї з’явиться родина, яка полюбить її, як вони.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

Залиште свій коментар

Вибір редакції