У Львові на подвір'ї музею-тюрми виявили масове поховання жертв політичних репресій

Пошуковці розкопали останки 12 людей.

У Львові на подвір'ї музею-тюрми на Лонцького – колишньої катівні - археологи виявили масове поховання жертв політичних репресій 40-50 років, повідомляє ТСН.16:45.

Поки що пошуковці розкопали останки 12 людей, утім, переконані - захоронення в рази більше. Дослідники вже встановили, що серед кісток є і чоловічі, і жіночі. Як ці люди загинули - достеменно не відомо, але поруч із останками знайшли кулі та гільзи.

Закатованих хаотично кидали в ями та присипали будівельним та побутовим сміттям. Історики кажуть - це почерк НКВСівців. Саме так вони ховали сліди злочинів.

Серед артефактів, які знайшли поруч із людськими тілами, - фрагменти одягу та взуття, монети та радянський документ. Саме він може підказати історикам, кого поховали на подвір'ї колишньої катівні.

"Радянська карально-репресивна система знищувала людей, вчиняла злочини і як могла маскувала свої злочини, тому що місце захоронення засипано побутовим сміттям, також останки місцями пересипані вапняним розчином, для того щоб тіла швидше розкладалися", - розповів директор національного музею "Тюрма на Лонцького" Руслан Забілий.

Про те, як НКВС вигнали кримських татар з Криму читайте у матеріалі: Трагедія кримськотатарського народу: як НКВС позбавив майже 240 тисяч людей Батьківщини

ВідеоУ Львові археологи виявили кулі, гільзи та 12 тіл жертв політичних репресій 40-50-х років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: