Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Львові новонароджене немовля врятували від пухлини-монстра

Утворення важило більше за саму дитину.

У Львові лікарі врятували малюка з гігантською тератомою. Хлопчик народився з величезною пухлиною, яка важила більше за нього, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На 20-му тижні вагітності майбутній матері сказали, що в її маляти 3-сантиметрова крижово-куприкова тератома. У народі її називають пухлиною-монстром. "Тоді мені лікарі дали право вибору – це є прямий показник для переривання вагітності, якщо надумаєте, це є ваш вибір. Але ми такий варіант не розглядали, вирішили виношувати вагітність далі", - розповіла Оксана Палійчук.

Відео У Львові лікарі врятували малюка з гігантською пухлиною, яка важила більше за нього

За останні чотири роки львівські хірурги прооперували вже п'ятьох малюків з пухлинами-монстрами. Але таку велику, та ще й у недоношеної дитини оперували вперше. А от дізналася мати, де саме можна врятувати свою дитину, з сюжету ТСН.  

У Львові лікарі врятували малюка з гігантською пухлиною, яка важила більше за нього

Щомісяця пухлина збільшувалася вдвічі. Родина Палійчуків дедалі більше хвилювалась, аж поки не дізналася про успішну операцію дівчинки з аналогічним діагнозом. "Коли ми побачили сюжет з "1+1", мені мама зателефонувала і сказала: Оксана, дивись, схожа ситуація, як в тебе, такі операції роблять у Львові. Ми побачили сюжет, який нам урятував життя", - каже Оксана Палійчук.

На 32-му тижні вагітності в жінки почалися перейми. Поспішайко з’явився на світ через кесарів розтин. Розмірами пухлини були вражені навіть досвідчені лікарі Львівського перинатального центру – це найбільша тератома яку їм доводилося бачити: "Виявилося, що вага дитини 1840, вага пухлини 2320".

Фотогалерея Хірургія Вікторіанської епохи. З'явилися моторошні малюнки лікування хворих тих часів (11 фото)

Оперувати малюка взялися на першу добу після народження. Півтори години бригада з 10 фахівців рятувала крихітного пацієнта. Те, що малюк недоношений, додавало клопоту лікарям. "Це був неймовірний ризик для пацієнта, тому що кровопостачання пухлини йшло за рахунок серцево-судинної системи дитини, яка після народження вже не давала працювати в такому режимі перенапруженому", - розповіла завідувачка хірургічного відділення Львівської міської дитячої лікарні Галина Курило.

Віртуозам у білих халатах вдалося видалити пухлину, провести пластичну операцію і повністю зберегти функції тазових органів. Мама побачила свого синочка аж на п’ятий день після операції. "Дуже емоційно було все, не змогла стримати сліз", - зізнається жінка, котра й досі під враженням. "Я дуже-дуже дякую лікарям", - каже вона.

Вдома на Волині на малюка чекає тато Андрій та старші дітки – трирічний Назарко і півторарічна Анна. Вони з братиком вже познайомилися, щоправда поки що дистанційно – через відеозв’язок.

Кореспондентка ТСН Наталка Волосацька

Залиште свій коментар

Вибір редакції