У Львові після банальної операції загадково помер молодий чоловік

У Львові після банальної операції загадково помер молодий чоловік

Пацієнтові мали виправити перегородку в носі, однак втручання медиків виявилося фатальним.

У Львові 35-річний чоловік помер після звичайної операції на носі. Із тяжкою серцевою та нирковою недостатністю пацієнта возили по лікарнях міста, але врятувати не змогли, а в довідці про причину смерті медики написали "сепсис – зараження крові", йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Свого чоловіка Ігоря тепер оплакує Анна Вовчко. З її слів, він мав ускладнене носове дихання, тож у 1-й міській лікарні йому призначили планову операцію з виправлення скривленої носової перегородки. Наступного дня після хірургічного втручання чоловікові стало погано. "Він нарікав дуже на біль у м'язах, що він ногою вже не може рухати. Коли я питала лікарів, що з ним, то мені казала – тиск", - каже вдова.

У Львові 35-ти річний чоловік помер після звичайної операції на носі

У Львові 35-ти річний чоловік помер після звичайної операції на носі

Невдовзі пацієнта на інвалідному візку з діагнозом "ниркова недостатність" перевели в реанімацію лікарні швидкої допомоги. Анна вважає, що по допомогу колег медики мали звернутися раніше. "Вони ж бачили цілий день, що з ним щось відбувається, чому вони швидше якісь міри не приймали? Замість його вже підключати до тої штучної нирки, вони просто його відправили на помирання", - обурена вона.

У лікарні швидкої допомоги пацієнта ввели у стан штучної коми, після якої він до тями не приходив. За наполяганням родичів, непритомного чоловіка повезли в обласну клінічну лікарню. Там провели сеанс гемодіалізу, але марно. "Це була важка дихальна недостатність, важка серцева недостатність і важка ниркова недостатність, яка і привела до летального кінця", - пояснила завідувач відділення реанімації Львівської обласної клінічної лікарні Ірина Шабанова.

У зараженні крові, котре визначили причиною смерті, Анна Вовчко також винуватить лікарів – тих, хто робив операцію її чоловікові. "Я так думаю, занесли йому під час операції, бо звідки в нього могло взятися зараження крові? Він пішов здоровий, тим більше він усі аналізи здавав", - каже вона. Натомість лікар, що проводила операцію, помилки зі свого боку заперечує, але чому помер пацієнт – і гадки не має. "Було виконано все по протоколах, було виконано все правильно, чітко. Що сталося – не відомо. Якоїсь інфекції, зараження – мови бути не може", - твердить завідувач ЛОР- відділення 1-ї міської лікарні Марта Соколовська.

Причину зараження крові тепер мають встановити судмедексперти, а свої висновки вони передадуть правоохоронцям. Поліція вже відкрила кримінальне провадження за фактом неналежного виконання професійних обов'язків медиками. "Очікуються результати експертизи і висновку клініко-експертної комісії, і тоді вже можливо висувати якісь версії з приводу кваліфікування дій лікарів однієї із трьох лікарень", - пояснив слідчий Личаківського відділу поліції Микола Шикоряк. Про лікарську помилку в поліції поки що говорити не поспішають – лише уважно вивчають медичну документацію.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

Повʼязані теми:

Наступна публікація