Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Львові помер 98-річний лідер ОУН

Один із лідерів українських націоналістів останнім часом важко хворів.

У Львові на 99 році життя помер один з лідерів Організації українських націоналістів, в'язень нацистського концтабору Омелян Коваль.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Омелян Коваль народився 4 лютого 1920 року в селі Рахиня Долинського району Івано-Франківської області. Коли йому було 18 років, приєднався до ОУН, де взяв собі псевдонім "Дем'ян".

У 1941 році його арештували німецькі окупанти та ув'язнили у Львові в тюрмі на Лонцького. Потім Коваля відправили у концтабір в Аушвіц, де він був із іншими оунівцями до 1945 року, зокрема і двома братами Степана Бандери. На руці Омеляна Коваля зберігся табірний номер – 49730.

Після закінчення війни він залишився в Німеччині, потім переїхав до Бельгії, а в 1997 році отримав українське громадянство і переїхав на постійне проживання у Львів.

Останні роки Омелян Коваль тяжко хворів, за ним доглядала його дочка, яка теж приїхала в Україну. Омелян Коваль написав книгу «Спомини мого життя», де описав всі важливі події, які пережив, зокрема у таборі в Аушвіц.

Нагадаємо, ТСН разом з Інститутом національної пам'яті створив спецпроект де зібрані історії українців, що пройшли концтабори.

Відео110 років від дня народження Бандери: невідомі факти з життя провідника ОУН

Новий Рік - без шампанського, власне весілля - без келиха вина. Натомість щоранку руханка та вправи у кількох видах спорту. Здоровий спосіб життя був культом для Степана Бандери. Сьогодні провідникові ОУН виповнилося б 110 років. Чи була це гра на публіку, чи справді потреба – дивіться у сюжеті.

110 років від дня народження Бандери: невідомі факти з життя провідника ОУН

Залиште свій коментар

Вибір редакції