У Львові прощаються з Романом Віктюком: яким запам'ятали режисера

У Львові прощаються з Романом Віктюком: яким запам'ятали режисера

Фото: ТСН.ua

Сьогодні культового режисера проводжають в останню путь у його рідному місті.

З великим експериментатором Романом Віктюком, який змінив світ театру, сьогодні прощаються у його рідному Львові. Помер режисер у Москві, минулого тижня, від ускладнень коронавірусу на 85-му році життя. Але поховати його заповів на Батьківщині, поряд із батьками. Вранці з Романом Віктюком прощались у Театрі юного глядача, зараз триває панахида. Віддати режисерові останню шану прийшли сотні людей — це колеги, друзі й багато пересічних містян.

Яким запам'ятали Віктюка, розповідається в сюжеті ТСН.14:00.

Від епатажного скандаліста та великого провокатора — до генія. За понад 60 років творчості він чув на свою адресу дуже різні епітети. Усі його вистави, а їх було понад 250, збирали аншлаги в багатьох країнах світу.

Прощання з режисером: яким запам'ятали Романа Віктюка

Прощання з режисером: яким запам'ятали Романа Віктюка

Свої режисерські здібності Роман Віктюк почав відшліфовувати в дворику на площі Ринок, де мешкав із батьками.

Він працював у Львівському театрі юного глядача спершу актором, потім – режисером. Згодом поїхав до Литви. Але визнають його в Москві.

Роман Віктюк неодноразово повторював: ніколи не робив вистав, які б обслуговували систему. Дратували — часто. Хоча режисер щоразу віртуозно ухилявся від гніву радянського керівництва.

Із гастролями, чи задля постановок вистав, до України він приїздив ледь не щомісяця. Востаннє він був у рідному місті наприкінці серпня 2014 року. Росія вже напала на Україну. Віктюк розповідав, що живе біля Кремля, але на своїх дверях вивісив синьо-жовті стрічки.

За останні 6 років режисер так і не зміг приїхати на батьківщину, через вік йому важко було пересуватися на далекі відстані. Лише після смерті знову потрапив на рідну землю. Маестро заповів, щоб його поховали на Личаківському цвинтарі, поруч із батьками.

Нагадаємо, культовий український і російський режисер Роман Віктюк помер 17 листопада. Сталось це після його перевезення з однієї лікарні в іншу, у нього розірвався тромб.

Піснею "The Show Must Go On" попрощалися з народним артистом у його першому Театрі юного глядача у Львові. Друзі, колеги і прості місцеві жителі кілька хвилин аплодували маестро і вигукували: "Браво" у подвірї театру.

Важку втрату прокоментували багато знаменитостей, серед них актори Андрій Данилко, Максим Віторган, ведучий Юрій Горбунов та інші.

У Москві із Романом Віктюком попрощалися у п'ятницю, 20 листопада, в театрі, який режисер заснував майже чверть століття тому.

"The Show Must Go On" і "браво": як у Львові прощаються з Романом Віктюком

"The Show Must Go On" і "браво": як у Львові прощаються з Романом Віктюком

Повʼязані теми:

Наступна публікація