Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Львові розпочали експериментальний день без поліетилену

Проте про експеримент знають не всі, та і альтернативне пакування для деяких продуктів ще не знайшли.

Львів’ян закликають хоча б на один день відмовитись від целофанових пакетів, тож у крамниці покупців заохочують приходити із своїми торбинками, якщо її нема - супермаркети пропонують екологічні пакети, йдеться в ТСН.12.00.

Проте, як виявилось, не всі містяни готові до експерименту. Багато хто чує про нього вже від продавчинь. Загалом у екоексперименті зголосилися узяти участь вісім львівських мереж супермаркетів і бодай на один день відмовитися від одноразових кульочків і пластикової тари. Нині паперове пакування на овочах, крупах, на касі. Також при вході продають багаторазові торбинки з тканини. «Не кладіть банан в поліетилен, наклейте етикетку на нього, не запаковують капусту головку в поліетилен, просто наклейте наклейку - це просто, почніть із себе», - закликають відвідувачі.  

Єдине, що стало на заваді новації: карамниці поки не придумали альтернативу для пакування риби та м`яса, тому їх ще пакують у поліетилен. Що стосується інших відділів - всюди замість поліетиленовий пакетів - папір. Люди трохи здивовані відсутністю рулонів з одноразовими пакетиками, але не скаржаться.«В зручності ще сумніваюся, бо там ручки є, там краще, але як воно буде - треба спробувати, добре, що почали цю акцію», - каже один з відвідувачів крамниці.

Екологи кажуть: середня тривалість використання поліетиленового пакета - це півгодини, тобто дорога від супермаркету додому, а от розкладається він в середньому 150 років. Та, щоб не шкодити екології, поки доведеться за це заплатити – поліетиленовий пакет коштує 3 копійки, а ось паперовий - сорок. У Львові на сьогоднішній акції зупинятися не збираються, впродовж місяця планують провести триденну заборону на поліетилен, а згодом відмовитися від пакетів на тиждень.

Залиште свій коментар

Вибір редакції