У Львові саботують початок медреформи. Чиновники шукають шпарини у законах

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Львові саботують початок медреформи. Чиновники шукають шпарини у законах

лікарня, швидка допомога, лікар, медик / УНІАН

Причина саботажу - нібито бажання захистити пацієнтів від витоку персональних даних.

У Львові досі не почали підписувати електронні декларації із сімейними лікарями. Як повідомляється у сюжеті ТСН.Ранок, технічно оснащеними є всі поліклініки. Проблема юридична, кажуть у міській раді. Вони, на думку чиновників, не мають жодного документа, який би захищав персональні дані пацієнтів. Також вони хвилюються, щоби лікарів часом не звинуватили у витоку інформації, якщо такий станеться.

Втім, ситуацію називають не зривом, а відтермінуванням. Наразі чиновники чекають на додаткові розпорядження Кабміну. "Чекаю на юридичні гарантії і захист лікарів. Стаття 11 Закону України, де чорним по білому написано: "Порядок функціонування затверджується Кабінетом міністрів України", - заявив Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров'я Львівської міської ради.

Своєю чергою, юристи переконують, що таких документів від уряду не потрібно. "Усі накази, які були потрібні для реалізації саме медичної реформи у цій частині, вже існують. Їх треба просто виконати", - наполягає Володимир Марусяк, юрист.

Нагадаємо, 3 квітня профільний комітет Верховної Ради рекомендував парламенту ухвалити звернення щодо звільнення в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун. Нардеп від "Опозиційного блоку" Ігор Шурма зазначив, що очільниця МОЗ не має потрібної освіти і порушує законодавство, оскільки виконує обов’язки міністра більше 6 місяців.

Медреформа: що змінюється в екстреній медицині

Медреформа: що змінюється в екстреній медицині
Наступна публікація