У Львові сформують "нову поліетнічну версію" історії України

Історики з усіх регіонів України зберуть у Львові для обговорення нового підручника та укладання нової історичної політики в Україні.

14-15 січня в Українському католицькому університеті Львова відбудеться зустріч українських істориків, на якій планується обговорити питання нового підручника з історії України та укладання нової історичної політики в державі.

"Експерти проведуть обговорення проекту нового підручника історії України, котрий підготувала Асоціація "Нова Доба" і фінансово підтримала Рада Європи. Цей підручник пропонує поліетнічну версію української історії", - розповів історик, професор УКУ Ярослав Грицак.

Іншою темою зустрічі стане обговорення і укладання нової історичної політики в Україні загалом – "політики, яка, на відміну від попередньої, а ще більш - теперішньої влади, вела би до примирення суспільства, а не до конфронтації", додав історик.

На думку Грицака, "конфлікт навколо історичної пам'яті унеможливлює компроміс у державі, це також гальмує політичні та економічні реформи".

"Влада не може володіти монополією на історичну пам'ять. Потрібні громадські ініціативи, які зможуть протистояти такій монополізації і пропонувати розумні альтернативи", – зазначив він.

Особливістю зустрічі є те, що вона об'єднає дві групи істориків – фахових дослідників та вчителів шкіл. Участь у зустрічі візьмуть близько 30 істориків з усіх регіонів України.

Нагадаємо, раніше Україна і Росія планували підготувати спільний навчальний посібник для вчителів історії. Однак пізніше експерти з обох країн визнали, що написання такого спільного підручника є нереальним через різне бачення цієї історії академічною наукою двох країн.

Читайте також:

У Криму видали шкільний підручник про злочини ОУН-УПА

Україна й Росія визнали створення спільного підручника з історії нереальним

Табачник заборонив посібник з історії, в якому сказано, що росіяни і українці різні

Росія видасть свою версію історії України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: