У Львові вибухнув скандал довкола музею "Шевченківський гай"

Люди обурені новим будівництвом, влада переконує у наявності прав на нього.

У Львові розгорівся конфлікт довкола міської гордості – музею просто неба "Шевченківський гай". Там місцева влада розпочала спорудження візит-центру, який у перспективі мав би надавати різноманітні послуги туристам, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Однак активісти вважають, що під цим проектом замасковані чиїсь бізнес-інтереси. А гроші, виділені на нього, ліпше було б пустити на порятунок експонатів музею. "Подивіться на стан деревини. От гляньте. Бачите? То уже все сиплеться. Вона не простоїть довго. Вона впаде", - показує журналістам проблему екс-директор Шевченківського гаю Мирослав Рибак.

ВідеоУ Львові розгорівся конфлікт довкола музею просто неба "Шевченківський гай"

Він працював на посаді 17 років. Каже, нині понад половина колишніх пам'яток знищена. А це – унікальні експонати старовинної дерев'яної архітектури та елементи побуту всіх регіонів Західної України. Об'єкти стоять без даху, стіни та підлоги прогнили – музей руйнується на очах. Громада давно б'є на сполох, але влада замість того, щоби рятувати цінні експонати, вкладає мільйони гривень на інші потреби. "На сьогодні це буде бізнес-центр, і от уже перший початок його заснування. Без проекту, без нічого починає будуватися так звана велосипедна доріжка. Давайте покажемо людям, що ж це за велосипедна доріжка. От є замостка. Це мають велосипеди їздити по цьому? От дивіться – 5 метрів ширини", - обурений Рибак.

Львів'яни нарікають, що перед початком будівельних робіт не було жодного громадського обговорення про його доцільність. "Всі прекрасно бачать, у якому стані там експонати. Фактично, побудова центру є досить дивною, враховуючи те, у якому стані сам "Шевченківський гай", - дивується депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич.

Усі звинувачення влада відкидає. Мовляв, побудова такого візит-центру — це світовий досвід і потреба в ньому виникла давно. У приміщенні справді буде чимала кав'ярня, але її господарів шукатимуть через відкритий конкурс. Із громадськістю це не обговорювали, бо законодавство дозволяє уникнути в цьому питанні розмов із львів'янами. "Так, це буде зона харчування. Скоріше за все, на конкурсних засадах буде залучений оператор, який здійснюватиме надання цих послуг", - каже , в.о. начальника управління культури Львівської міськради Михайло Мороз. "Це є зона швидкого харчування. Це ніякий не ресторан. Це швидке харчування, щоб великі потоки людей, туристів могли одночасно похарчуватися. Це є кухня. Просто мусить бути кухня, щоб це готувати", - пояснює розміри приміщення директор музею Роман Назаровець.

Коли розпочнуть спорудження візит-центру, міська влада поки що не знає. Наразі там триває розробка кошторисної документації, після чого оголосять тендер на пошук підрядника.

Днями у Львові на подвір'ї музею-тюрми на Лонцького – колишньої катівні - археологи виявили масове поховання жертв політичних репресій 40-50 років. Поки що пошуковці розкопали останки 12 людей, утім, переконані - захоронення в рази більше. Дослідники вже встановили, що серед кісток є і чоловічі, і жіночі. Як ці люди загинули - достеменно не відомо, але поруч із останками знайшли кулі та гільзи. Закатованих хаотично кидали в ями та присипали будівельним та побутовим сміттям. Історики кажуть - це почерк НКВСівців. Саме так вони ховали сліди злочинів.

Кореспондент ТСН Степан Грицюк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: