У Львові відкрили пам’ятник жертвам НКВС

Меморіал складається з 3-ох частин: вхідний портал з надписом "Твоє життя – моя смерть", центральна частина, де розташовані хрести мучеництва, та дзвін пам’яті.

На Янівському кладовищі у Львові відкрили меморіальний комплекс жертвам, замордованим у червні 1941 року у львівських тюрмах НКВС. Як стверджують історики, на місці меморіалу поховано близько 1,5 тисячі жертв терору НКВС.

Як повідомили у Львівській міськраді, під час відкриття була відправлена скорботна панахида, посвячено меморіал та молоддю з організації "Спадщина" та "Спілка української молоді" покладено квіти до меморіалу.

"69 літ минуло від тої події, згадка про яку викликає мороз по шкірі. Забути цього не можна. То було страшне. Та завдяки Лізі Українських жінок та міськраді ми зробили цей комплекс. Сьогодні ми маємо берегти нашу країну і у своїх молитвах пам’ятати про ці події", - зауважила свідок тих подій Ольга Гладун.

Як розповіла голова Всеукраїнської ліги українських жінок Надія Кохалевич, меморіал складається з 3-ох частин: вхідний портал з надписом "Твоє життя – моя смерть", центральна частина, де розташовані хрести мучеництва, та дзвін пам’яті.

Про важливість події для львів’ян та світу наголосив під час відкриття меморіалу міський голова Львова Андрій Садовий: "Цей Меморіал важливий для багатьох. Ми нарешті вшанували своїх дідусів і бабусь, які стали безневинними жертвами московської, комуністичної орди, яка прийшла на наші землі в 39-му році".

"Цей меморіал є важливим для всіх українців, наших співгромадян по ту сторону Збруча. Оскільки саме тут вони можуть пересвідчитись, чим закінчується втрата власної держави. Найгірші страждання українці зазнали з однієї простої причини – оскільки дозволили чужинцям панувати на нашій святій землі. Бо саме тут у Львові світ може побачити, чим закінчуються загравання з агресором", - додав Садовий.

Читайте також:

Річницю УПА у Львові відзначили боєм з солдатами НКВС

У Львові під повстанські пісні УПА вбивали "енкаведистів"

Табачник замінить фестиваль про УПА радянською військовою грою

Табачник заборонив героїзувати Бандеру, Шухевича і Мазепу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: