У Львові відкрили виставку про митрополита, який рятував вояків УПА

До сторіччя від дня народження митрополита Миколая, який рятував молодих хлопців, пов'язаних з УПА, переховував їх, змінював їхні прізвища, у Львові відкрили виставку.

Священики
orthodox.org.ua
Країній зліва Євген Юрик
30 листопада у Музеї історії релігії у Львові відкрили виставку, присвячену сторіччю від дня народження митрополита Миколая (Євгена Юрика) під назвою "Великий Пастир Церкви Христової".

Директор Музею історії регалії Зоряна Білик зазначила: "Ми раді співпраці з церквою. Це вже восьма така наша виставка, присвячена великим постатям. Ми зуміли зібрати величезний матеріал. Ця виставка розповідає про великого духовного діяча, який зумів виховати велику плеяду священиків, які не піддались русифікації. У цей непростий час це дуже важливо для нас".

Отець Ярослав розповів, що митрополит Миколай все своє життя присвятив служінню людям.

"Минулого тижня ми дізнались новий факт про його життя: в Золочеві живе чоловік, перебуваючи разом з яким у в'язниці, митрополит Миколай врятував його від самогубства. Нам відомі також випадки, коли владика рятував молодих хлопців, пов'язаних з УПА, переховував їх, змінював їхні прізвища. Владика любив духовенство хотів, аби воно було високоосвіченим. Митрополит був з греко-католицького середовища, але він був православним священиком, якого знали і поважали Росії та в Україні", – зазначив отець Ярослав.

Як зазначають у музеї, виставку створено на основі фондових матеріалів Львівського музею історії релігії, музею духовної академії УПЦ КП, спадку митрополита Андрія (Горака).

Чималу допомогу у побудові виставки надав о.Василь Нетреба з УПЦ МП. У межах виставки експонують фотографії з родинного альбому Євгена Юрика, архівні документи, богослужбовий одяг, комплекс матеріалів періоду ув'язненя митрополита у сибірських таборах, крісло із Свято-Юрських палат, коли там мешкав Владика, валіза, з якою він подорожував, матеріали Львівського собору 1946 року.

Невелика експозиція присвячена митрополиту Андрію Гораку для якого митрополит Львівський і Тернопільський Миколай (Юрик) був духовним батьком і наставником.

Читайте також:

Львів вкрили "трупами" на згадку про вбивство Бандери

У Львові повстанці під пісні УПА вбивали "енкаведистів"

СБУ вилучила в історика матеріали про УПА і порадила подумати про сім'ю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: