У Львові відзначають 92-у річницю ЗУНР

1 листопада 1918 року Західноукраїнська Народна Республіки взяла контроль над більшістю територій, на які претендувала.

В понеділок, 1 листопада, у Львові пройдуть заходи з нагоди відзначення 92-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки.

За даними прес-служби Львівської обласної ради, зокрема, відбудеться покладання вінків та квітів до Меморіалу воїнам УГА на Личаківському кладовищі, а також до могили президента національної ради ЗУНР Євгена Петрушевича, до Меморіалу Січовим Стрільцям на Янівському кладовищі, до могили Ольги Бесараб.

В урочистих заходах візьмуть участь керівництво Львівської обласної ради та Львівської облдержадміністрації, Львівської міської ради

Західноукраїнська Народна Республіка була утворена у Східній Галичині після Першої світової війни в результаті розпаду Австро-Угорщини.

Проголошена 19 жовтня 1918 року у Львові. 1 листопада, в результаті Першолистопадового повстання, взяла контроль над більшістю територій, на які претендувала.

22 січня 1919 року об'єдналася під прапор єдиної держави з Українською Народною Республікою. У Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки.

Проголошення незалежності ЗУНР викликало крайнє невдоволення Польщі, яка також претендувала на ці землі, що вилилося в польсько-українську війну 1918-19 років, яка завершилася цілковитою поразкою українців і виїздом уряду ЗУНР в еміграцію.

Читайте також:

У Львові перепоховали близьких соратників Бандери

Табачник захоплений галицьким націоналізмом

На Прикарпатті відкрили виставку до 65-річчя депортації українців із Польщі

Націоналісти провели у Києві марш за визнання УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: