У Львові вшанували членів ОУН, розстріляних нацистами

У Львові на Кортумовій горі відбулося вшанування пам'яті 28-ми членів ОУН, яких розстріляли нацисти.

27 листопада у Львові, неподалік Янівського цвинтаря, на Кортумовій горі відбулося вшанування пам'яті 28-ми членів ОУН, яких розстріляли нацисти у листопаді 1942 року.

Участь у вшануванні взяли заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів, директор КП музею "Тюрма на Лонцького" Тарас Чолій, голова львівського братства ОУН-УПА Олесь Гуменюк, представники пласту, МО "Граніт", ЛМО "Спілка української молоді в Україні", молодіжна референтура КУНу – загалом близько 60 осіб.

На могилі українських націоналістів відправили панахиду, запалили свічки та поклали вінок з калиною прикрашений стрічками: жовто-синьою та червоно-чорною. Саме місце поховання, попри снігопад, організатори прибрали від листя та снігу.

Саме поховання містить таку інформацію: "На цьому місці 25.ХІ.1942 р. розстріляні фашистськими окупантами та поховані 28 членів Організації Українських Націоналістів", "Борітеся - поборете", "Серед них Андрій Пясецький - міністр лісництва державного правління України під проводом Ярослава Стецька".

"Важливою ця подія є в контексті перекручування фактів та викривленого висвітлення визвольної боротьби, зокрема, цей факт спростовує побрехеньки про підпорядкування ОУН гітлерівцями", - зазначив один з організаторів Тарас Мисько.

У своєму виступі Василь Косів та Олесь Гуменюк, наголосили, що свою історію треба пам'ятати.

Як розповів Тарас Чолій, Андрій Пясецький свого часу займався лісом при Андрею Шептицькому, навчався у "Львівській політехніці", він був пластуном, потім в ОУН. "Під час ув'язнення у тюрмі на Лонцького П'ясецький перехворів тифом. Видужав. А потім добровільно допомагав хворим на тиф. У той час було таке, що на вбивство німецького офіцера убивали декількох українських ув'язнених. Так і сталося із цими 28 членами ОУН., серед яких був і Андрій П'ясецький", - розповів він.

Нагадаємо, 17 листопада громадськість Івано-Франківська вшановувала пам'ять 30 українських націоналістів, які були розстріляні гестапівцями 17 листопада 1943 року.

Біля бронзового пам'ятника розстріляним членам ОУН священики відслужили панахиду за загиблими.

Читайте також:

У Львові повстанці під пісні УПА вбивали "енкаведистів"

Табачник замінить фестиваль про УПА радянською військовою грою

СБУ вилучила в історика матеріали про УПА і порадила подумати про сім'ю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: