Львів вшанує пам'ять ініціатора створення дивізії "Галичина"

Львівська міськрада повідомила про встановлення меморіальної таблиці, присвяченої одному з ініціаторів творення дивізії "Галичина" Дмитру Паліїву.

У Львові встановлять нову меморіальну таблицю політичному діячу, герою Листопадового чину та співорганізатору дивізії "Галичина" Дмитру Паліїву.

Таблиця буде встановлена на фасаді будинку на вулиці Винниченка, 8, повідомили у прес-службі Львівської міськради.

Також там заплановано ремонт фасаду будинку та впорядкування прилеглої території.

Дозвіл на проектування, виготовлення та встановлення меморіальної таблиці отримав Всеволод Іськів, який і виступив ініціатором проекту.

Довідка: Дмитро Паліїв (1896 - 1944) з початком Першої світової війни вступив до Легіону Українських Січових Стрільців (УСС).

Був одним з організаторів Листопадового Чину 1918 року у Львові. Під час війни з поляками - четар Української Галицької Армії (УГА). Після поразки визвольних змагань брав активну участь в створенні таємної Української Військової Організації.

1928 року на виборах у Коломийщині був обраний послом до польського сейму. Під час т.зв. Пацифікації 1930 року був заарештований польською окупаційною владою разом з деякими іншими українськими послами. В 1930-33 рр. - політичний в'язень.

По виході з тюрми продожив активну журналістську і політичну діяльність і очолив партійну опозицію, що стала основою нової партії - Фронту Національної Єдности (ФНЄ).

З початком Другої світової війни і приходом до Галичини в 1939 році більшовиків Дмитро Паліїв виїхав на захід до Генеральної Губернії. Як член організації колишніх військовиків - "Молодої Громади" - утримував тісні зв'язки з Альфредом Бізанцом.

Паліїв був великим ентузіастом творення української регулярної збройної сили, і став одним з ініціаторів творення дивізії "Галичина". Загинув на полі бою під Бродами під час прориву з оточення Червоної армії в липні 1944.

Читайте також:

Львівські школярі вивчатимуть історію України за "спеціальним" підручником

У Львові пройшов марш пам'яті воїнів дивізії СС "Галичина"

Генконсул РФ навів докази, що українську мову до Львова завезли більшовики

"Свобода": в Україні лише три нації - українці, малороси і "совки"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: