У Львові встановлять пам'ятник замордованим комуністами дітям

Меморіал вбитим дітям планують відкрити на Янівському цвинтарі на полі №50, на місці поховання 29 дітей. Сьогодні тут встановлено березовий хрест.

У Львові встановлять меморіальний комплекс, присвячений дітям, замордованим НКВС у тюрмах міста у 1950-1951 роках. .

Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Меморіал вбитим дітям планують відкрити на Янівському цвинтарі на полі №50, на місці поховання 29 дітей. Сьогодні тут встановлено березовий хрест.

Безневинно замордовані діти захороненні на полях №46,48,50 Янівського кладовища. Їх вбили у тюрмі №2 на вулиці Замарстинівській та №4 (в'язниця "Бригітки").

"Діти, чиї матері перебували під слідством чи під підозрою, були замордовані комуністичним НКВС. Так комуністична влада намагалася отримати необхідні дані. Сьогодні можна назвати цифру – 29 немовлят, віком від одного дня до 2 рочків, яких забирали із пологового будинку. Цих дітей таємно вивезли та закопали на віддаленому полі №50 Янівського кладовища", – зазначив голова Львівського обласного товариства політичних в'язнів і репресованих Петро Франко

Розглянувши звернення Львівського обласного товариства політичних в'язнів і репресованих, виконавчий комітет Львівської міської ради вирішив відновити братську могилу.

Нагадаємо, в жовтні 2010 року на Янівському кладовищі у Львові відкрили меморіальний комплекс жертвам, замордованим у червні 1941 року у львівських тюрмах НКВС. Як стверджують історики, на місці меморіалу поховано близько 1,5 тисячі жертв терору НКВС.

Читайте також:

У Запоріжжі відтворюють армію УНР

У Тернополі відзначили роковини битви під Крутами в казематах НКВС

Річницю УПА у Львові відзначили боєм з солдатами НКВС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: