У Львові з'явиться підручник з історії з поглибленим вивченням Голодомору та УПА

Львівські історики, незадоволені підручником з Історії України для 10-11 класів, затвердженим міністром Дмитром Табачником, готують книгу-додаток до нього.

У Львові для учнів 10-11 класів готують книжку з історією УПА, Голодомором та іншими подіями, які, на думку львівських істориків, не висвітлені або недостатньо висвітлені в підручнику з історії, затвердженому в Міносвіти Дмитра Табачника.

"Для нас важливі події ХХ століття, яке якраз і показує боротьбу українців за здобуття української державності. Це не посібник з історії, це радше книжка для читання. Є юридичні моменти, як впровадити підручник чи посібник в школи, там має бути гриф міністерства, тому доводиться десь оминати всі ці речі. Це - не інший посібник, чи альтернативний, це додаток до підручника, який зараз видає міністерство (освіти). Книга дозволить учню краще орієнтуватися в історії. Всі теми, які міністерство звідти витягує, чи зводить до одного-двох речень, що ми бачимо по підручнику для 10 класу, зокрема питання Голодомору, битви під Крутами, Січові Стрільці, національно-визвольна боротьба 1920-50 рр, коли забрали навіть фотографію Романа Шухевича, головокомандувача УПА, щоб діти не мали навіть уявлення", - розповів історик, викладач НУ "Львівська політехніка", депутат Львівської міської ради, учасник робочої групи, що працює над книгою-додатком Богдан Галайко.

За його словами, ця книжка-додаток має формувати дитину як свідомого українця, достойного патріота власної держави, і відповідно, розвіяти усі ті "радянські штампи міфи, які намагаються в голови нашого юного покоління вкласти сьогоднішнє міністерство освіти і науки".

"Ми підходимо до завершального етапу. Науковці дописують свої теми. Наприкінці серпня ми ще ті всі підручники проговоримо з вчителями історії на їхніх педагогічних нарадах, щоб на 1 вересня вийти на якийсь варіант, щоб можна було друкувати. Це буде єдина книжка для 10-11 кл., але вона також стане можливістю для 8-9 кл. і решти класів почерпнути більше для олімпіад", - впевнений історик.

За його словами, у книзі будуть додатки до певної теми, розділу, які "армонійно в'язатимуться з тим, що є в офіційному підручнику, але поряд з тим додаватимуть інформацію для роздумів, і учні будуть самі вирішувати і ставити останню крапочку у своїй відповіді, і в своєму розумінні історії".

Також Богдан Галайко зазначив, що участь у написанні "книги для читання" взяли близько 10 істориків.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що влітку надрукують новий підручник з історії для 11-го класу. У ньому автори суттєво змінили опис Другої світової війни порівняно з версією 2005 року, зокрема, викинули розділ про УПА, залишивши лише короткі вставки про дії українських повстанців.

17 березня у Верховній раді лідер партії "За Україну!" В'ячеслав Кириленко звернувся із депутатським запитом до прем’єр-міністра Миколи Азарова з вимогою надати для ознайомлення тексти нових підручників з історії України.

Натомість у відповіді на запит міністр освіти Дмитро  Табачник лише вказує авторів підручників для 11 класу з історії України й повідомляє, що  "підручники для 11 класу знаходяться у видавництві і готуються до друку".

Читайте також:

Табачник засекретив новий підручник з історії України

У Москві видали книгу з історії України як альтернативу "підручникам Ющенка"

З нового підручника історії викинули розділ про УПА

У Тягнибока напишуть підручник з історії України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: