У Львові заборонили термін "Велика Вітчизняна війна"

Львівські депутати вважають, що слова "Велика Вітчизняна війна" не відповідають українській історії та закликали всю державу вшановувати пам'ять жертв Другої світової.

Львівська обласна рада ухвалила рішення заборонити вживання терміну "Велика Вітчизняна війна" відносно подій Другої світової війни, що відбувалися на території України. Натомість влада Львівщини постановила щороку відзначати на території області 8-9 травня Дні пам'яті жертв Другої світової.

Відповідне рішення підтримали 62 депутати. Їхнє рішення передбачає проведення заходів із висвітлення повної та об'єктивної, на думку народних обранців, історії збройного національно-визвольного руху українців у 40-50-х роках XX ст. та вшанування учасників руху під час відзначення Днів пам'яті жертв Другої світової війни.

Львівська облрада також звернулася до Генеральної прокуратури з проханням вжити дієвих заходів із недопущення використання прапорів і символіки неіснуючої країни СРСР та інших тоталітарних держав.

ЛОР звернулася до облрад України з пропозицією ухвалити аналогічні рішення.

Нагадаємо, 9 травня поточного року Львівський окружний суд заборонив політичним партіям і громадським організаціям проводити у місті будь-які масові заходи з нагоди 65-ї річниці Дня Перемоги.

Разом із тим, акції подекуди відбулися, зокрема представники ВО "Свобода" провели акцію протесту та розтоптали радянські прапори.

Читайте також:

У Львові націоналісти розтоптали радянські прапори

У Львові заборонили святкувати День Перемоги

Львівській облраді не вистачило голосів звільнити губернатора-регіонала

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: