Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Львові згадали жертв закатованих у концтаборах

Поминальну панахиду проводять саме на місці одного з таборів

На території Цитаделі, де під час Другої світової нацисти створили концтабір Шталаг 328, зібралися чимало людей, щоб віддати шану загиблим, йдеться в ТСН.12.00.

До пам’ятного хреста люди несуть квіти, лампадки. Схиляються у молитвах. Нині тут уже відслужили панахиду, відбулося жалобне віче. 

Для Львова - це дуже криваве місце. Тут з 1941 до 44 року німецьке військове командування закатувало щонайменше 140 тисяч військовополонених - українців, поляків, росіян, білорусів, євреїв, італійців, французів та бельгійців. На цій території їх розтрілювали, морили голодом.  Частина загиблих поховані тут же у братніх могилах.

Зараз триває акція вінок пам`яті. Під супровід оркестру на великий терновий вінок та колючий дріт люди чіпляють червоні маки. Дріт та терновий вінок символізують жертв війни, їхні муки і терпіння. А маки - символ живої пам`яті закатованих.

ВідеоУ День пам'яті і примирення у Львові згадують жертв концтаборів

З самого ранку у Львові відзначають День пам`яті і примирення. Жертв Другої світової війни вже згадали в Академії сухопутних війська. Там майже дві тисячі курсантів поклали лампадки до пам’ятного хреста і хвилиною мовчання вшанували і тих, хто поліг на полі бою, і тих, хто загинув у концтаборах.

У День пам'яті і примирення у Львові згадують жертв концтаборів

«В мене батько, який помер 4 роки тому, 95-річний, він мав 4 роки таких шталагів, війна його застала на західному кордоні, він останні роки, ми жили отут недалеко, він багато розказував про полон. про шталаги», - розповідає місцева мешканка.

Коли усі маки почеплять, курсанти піднімуть і повісять вінок на меморіальний хрест. До слова, у цьому місці хрест - єдина згадка про страшну нацистську катівню і її жертв.

Залиште свій коментар

Вибір редакції