Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Львові знайшли місце для нового сміттєпереробного заводу

Після закінчення проекту об'єкту Львівська міськрада оголосить тендер на будівництво.

Сміттєпереробний комплекс для Львова можуть збудувати біля ТЕЦ-2.

Про це заявив керівник проекту французької компанії Egis Крістофер Раунд, повідомили у прес-службі Львівської міськради.

"Найперше ми розглядали пошук місця під будівництво нового сміттєпереробного комплексу. Ми розглянули три місця. Перше – це територія ТЕЦ-2, біля Львова. Друге – це колишній кар'єр в с. Добряни. Третє – це селище Новий Яр, де добувалася сірка", - розповів він.

За словами Раунда, було проведено огляд цих місць та з'ясовано усі технічні та природоохоронні параметри територій.

"Якщо підбивати підсумки, то Новий Яр не підходить для будівництва з огляду на природоохоронний аспект. Тому ми зосередили увагу на території в с. Добряни і ТЕЦ-2. При порівнянні цих двох місць ми надаємо перевагу місцю біля ТЕЦ-2", - зазначив він.

Також Раунд запевнив, що проектування самого об'єкту компанія розпочне до серпня.

"До кінця року будемо оголошувати тендер. Оскільки тендер займе трохи часу, то імплементація проекта почнеться не раніше наступного року", – резюмував він.

Своєю чергою заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак уточнив, що на ділянці біля ТЕЦ-2 ще за радянських часів передбачалося будівництво вугільних блоків.

"Тому там може бути комплекс переробки сміття і, як варіант, коли сміття утилізується, за рахунок спалювання, – вироблення електричної або теплової енергії. Такий європейський досвід", – додав посадовець.

Зазначимо, компанія Egis є інженерно-проектувальною фірмою, яка займається рекультивацією Грибовицького полігону і будівництвом сміттєпереробного комплексу для Львова.

Наразі на базі ТЕЦ-2 у Львові працює лінія із переробки ртутних ламп.

Нагадаємо, 21 квітня, мер Львова Андрій Садовий повідомив, що у Львові ухвалили Меморандум для вирішення проблеми утилізації сміття. Своєю чергою прем'єр-міністр України Володимир Гройсман уточнив, що спеціальний дворічний Меморандум про поводження з твердими побутовими відходами було укладено та підписано керівниками ЛОДА, Львівської облради та міськради та представниками органів місцевого самоврядування Львівщини (понад 10 районів області) за посередництва Кабміну.

Після підписання меморандуму про співпрацю над підготовкою комплексного дослідження та стратегії міста у сфері поводження з відходами у Львові почали працювати фахівці французької компанії Egis.

Раніше у Львівській обласній державній адміністрації представили три фірми-учасниці конкурсу з вибору інвестора, які заявили, що мають намір спорудити сміттєпереробний завод на Львівщині.

Залиште свій коментар

Вибір редакції