У Львові зносять незаконну 7-поверхівку, яку збудували замість приватного будинку

У Львові зносять незаконну 7-поверхівку, яку збудували замість приватного будинку

Самобуд незаконно будували шість років і пробували здати в експлуатацію через суди.

У Львові почали валити багатоквартирний самобуд, під знесення підуть всі 7 поверхів. У мерії кажуть, дім звели без відповідних дозволів, ще й житло сумнівної якості, йдеться в ТСН.16.45.

На останньому поверсі працює тракторець і чути звуки перфоратора. Тут руйнують багатоповерхівку, яку почали зводити приблизно шість років тому, розповідають сусіди. Казали, буде чотири поверхи, а виросло сім. «Скільки ми тут ходили, судилися, просили, тому що каналізації тут немає, з електричним струмом погано, ніяких автостоянок, нічого немає, але нічого то не дало, виросло», - розповідає місцева жителька Теодозія Мороз.

Монолітно-каркасний будинок виріс на приватній земельній ділянці, яка призначена для будівництва хіба що особняка, кажуть у міськраді. Дозволів на зведення багатоквартирного дому не було, як і проектної документації. Вочевидь потенційні покупці знали про це, бо жодної квартири тут так і не продали.

Одразу кілька суддів – районний, апеляцій і навіть верховний відмовилися узаконювати самобуд і зобов’язали власника знести будинок. Забудовник не квапився, від так залучили виконавчу службу. На демонтаж багатоповерхівки з міського бюджету виділили майже 3 мільйона гривень.

Працівники вже розібрали покрівлю і взялися зносити інші конструкції. До цього фахівці обстежили будинок і визнали його не придатним для життя. «Він не зможе нести навантаження, яке пізніше може бути на нього покладене. Фуднамент в тріщинах і один кут будинку в аварійному стані, він похилився і може у будь-який момент відбутися руйнування», - констатує керівник юридичного відділу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Львова Святослав Кіндратів.

Поспілкуватися з власником багатоповерхівки не вдалося. Фірма-забудовниця зареєстрована за місцем розташування будинку, а телефони не відповідають. Натомість колишній комерційний директор фірми запевняє, що дім добротний і як він став аварійним не знає.

Зносити незаконний будинок будуть зо два місяці. Гроші витрачені на демонтаж через суд планують стягнути з власника ділянки. А поки що земля під арештом.

Повʼязані теми:

Наступна публікація