У Львові знову легалізують термін "Велика Вітчизняна війна"

Прокуратура оскаржила резонансну постанову Львівської облради, якою термін "Велика Вітчизняна війна" було визнано не відповідним українській історичній реальності.

Львівська обласна прокуратура подала позов до місцевого районного суду з вимогою скасувати рішення обласної ради "Про Дні пам'яті жертв Другої світової війни". Дата розгляду позову доки не призначена.

Суть постанови зводилася до того, що на території Львівської області під заборону потрапив термін "Велика Вітчизняна війна" як такий, що не відповідає українській історичній реальності. Замість нього в офіційних документах вводився термін "Друга світова війна". Вшановувати жертв цієї війни депутати ухвалили 8 і 9 травня кожного року.

У число тих, кого депутати вирішили вшановувати, потрапили ветерани Української повстанської армії.

Раніше прокуратура Львова оскаржила ухвалу Львівської міськради про використання державного прапора України, згідно з якою у День перемоги, 9 травня, жовто-блакитні прапори в місті мають вивішуватися зі скорботними стрічками.

Нагадаємо, 24 червня 2010 року депутати Львівської міськради затвердили рішення про використання Державного прапора України у місті Львові, яке, зокрема, передбачає вивішування на День перемоги Державного прапора з чорною стрічкою.

Крім того, у травні депутати Львівської обласної ради вирішили заборонити використання терміну "Велика Вітчизняна війна" відносно подій Другої світової війни, що відбувалися на території України. Натомість влада Львівщини постановила щороку відзначати на території області 8-9 травня Дні пам'яті жертв Другої світової.

Читайте також:

У Львові заборонять вивішувати траурні прапори на День перемоги

ОУН і УПА не приберуть з Музею Великої Вітчизняної війни

Львівська облрада - прокурору: правильно буде "Друга Світова війна"

На Львівську облраду подали до суду за заборону назви "Велика Вітчизняна війна"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: