Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У людей знищено усе майно: на Буковині та Прикарпатті ліквідують наслідки стихії і бояться нових дощів

У людей знищено усе майно: на Буковині та Прикарпатті ліквідують наслідки стихії і бояться нових дощів

Людям влада обіцяє компенсацію, але коли і скільки дадуть грошей на кожну хату, невідомо.

Буковина та Прикарпаття оговтуються від наслідків паводка. Течія разом з камінням та деревами знищувала усе на своєму шляху.

Дехто втратив усе. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Буковина

Чи не найбільше постраждало село Ревне Кіцманського району, яке просто накрив потік води. Вода шаленим потоком ринула з гір до річки Прут.

У деяких подвір’ях тут досі стоїть вода, а ще величезні гори намулу і уламки дерев. Тут затоплені хати, повалені паркани та замулені машини. У людей знищено фактично усе майно. Меблі, техніку, інструменти просто виносять і викидають.

У суботу, 27 червня, у селі Ревне була велика толока. Ліквідовувати наслідки приїхали волонтери з усієї області. Також військові та прикордонники пригнали техніку, аби розчистити сільські вулиці від намулу і поламаних дерев.

Людям влада обіцяє компенсацію, але коли і скільки дадуть грошей на кожну хату, невідомо. Нині комісія описує пошкоджене майно. Збитки оцінюють у сотні мільйонів.

"Сьогодні пріоритет елементарно допомогти навести порядок, розчистити дороги села, яке постраждало найбільше в нашій області. Я думаю, це буде декілька сотень мільйонів гривень. Компенсацію отримають усі", - повідомив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.

Досі у селах Ревне та Стрілецький Кут люди бояться нових дощів, які синоптики прогнозують на наступний тиждень. Тож поспіхом прочищають протоки, аби річка, переповнена водою з гір, знов не змила село.

Відео Гори мулу і знищене майно: як Буковина оговтується від наслідків паводку

Буковина оговтується від наслідків паводку. І чи не найбільше постраждало село Ревне Кіцманського району, яке просто накрив потік води. Течія з гір разом із камінням та уламками дерев зносила все на своєму шляху. Які збитки в людей і що наразі з ліквідацією наслідків природної катастрофи - дивіться у прямому включенні.  

Гори мулу і знищене майно: як Буковина оговтується від наслідків паводку

Прикарпаття

Вода на Прикарпатті спадає. Але за даними надзвичайників, підтопленими досі залишаються 132 населених пункти. Стихія затопила села не лише в горах, велика вода дійшла фактично до Івано-Франківська.

В селі Підпечери за 10 кілометрів від обласного центру ще вчора плавали на човнах. В цій територіальній громаді постраждало 230 домогосподарств. Рівень води в низині був по пояс. Вода стрімко впала, буквально за ніч. І зараз люди підраховують збитки. Затоплена городина, знищено врожай, вода була в будинках. Люди чекають вже завтра - до них прийде комісія, яка буде оцінювати збитки.

Великою проблемою залишається відсутність питної води. Затопило всі криниці, а в селах це єдине джерело води, здебільшого. Вода є лише у тих, хто має свердловини. Людям воду вчора доправляли човнами. Також у віддалені селі продукти та воду доправляють гелікоптерами рятувальники.

Досі заблокованими залишаються 16 населених пунктів. А в селах люди думають тепер, як чистити свої криниці, вода мутна і не придатна для використання.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов зауважив, що вони не виключають можливий спалах кишкової інфекції через таку ситуацію з питною водою. Адже деякі люди ризикують таки її пити.

Залиште свій коментар

Вибір редакції