У Маріуполі пенсіонери віддають свої квартири в обмін на безкоштовні похорони

Самотні літні люди укладають з міською радою спадкові договори на передачу житла. Натомість вони отримують догляд у хоспісі та безкоштовні похорони.

У Маріуполі самотні пенсіонери укладають спадкові договори на передачу житла міській владі. В обмін міськрада утримує літніх людей у хоспісі та організовує їм похорони за свій рахунок.

Нараз своє житло мерії подарували уже вісім самотніх людей. Як розповів Сергій Пересада, начальник відділу з обліку та розподілу житлової площі, положення про порядок укладання спадкових договорів було затверджено восени 2009 року і з того часу інтерес самотніх громадян до цієї програми зростає.

"Спадковий договір не потрібно плутати з договором спадкового утримання, тому що він дає людям похилого віку більше переваг. Так, в цьому випадку, власник житла залишається власником до настання смерті. Тільки тоді житло переходить у власність міської ради. У разі укладення договору спадкового утримання, житло одразу переходить новим власникам", - пояснив чиновник.

Він також додав, що в маріупольському хоспісі спеціально відведені місця для громадян, які уклали з виконкомом міськради спадкові угоди.

"Там є всі умови для утримання, лікування, також міська рада бере на себе всі витрати на похорон таких громадян", - підкреслив Пересада.

Нещодавно одна з квартир, яка відійшла владі міста за подібним договором, після смерті її власниці була передана як соціальне житло інваліду Великої вітчизняної війни.

Читайте також:

Уряд хоче "зістарити" молодь, щоб не давати житло

Азаров пообіцяв квартири в Києві по 4 тисячі грн за "квадрат"

Пенсії депутатів, банкірів та чиновників досягають 130 тисяч

У Києві з'явилася мода ховати себе за життя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: