Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Маріуполі почесну музейницю засудили за передачу картин до окупованого Криму

Також вирок отримала колега засудженої.

Двох співробітниць Маріупольського краєзнавчого музею суд визнав винними у службовій недбалості і сприянні передачі 52 картин XVIIІ-XX ст. окупаційній владі Криму.

Про це стало відомо з рішення Жовтневого районного суду Маріуполя від 25 січня, пише "Главком".

Так 18 лютого 2014 року січня Сімферопольський художній музей і Маріупольський краєзнавчий музей підписали договір на експонування картин у рамках виставки "Російське та українське мистецтво ХVIII - початку ХХ сторіччя" і того ж дня картини з Криму прибули до Маріуполя. Експозиція мала тривати до 27 травня 2014 року, однак 19 березня маріупольські музейники одержали листа від директора "Сімферопольського художнього музею", у якому вона просила повернути твори мистецтва через напружену соціально-політичну обстановку в Україні. На той час Крим вже був анексованим.

Тодішня керівниця маріупольського музею Ольга Чаплинська розірвала договір про експозицію картин із Криму, а завідувач відділом фондів Художнього музею ім. А.І. Куїнджі КУ "Маріупольський краєзнавчий музей" Наталія Курьонишева 20 березня передала посланцю сімферопольського музею 52 експоновані картини.

викрадачки картин_2
Прокуратура АР Крим
Фото засуджених у день затримання

Допитані у судовому засіданні обвинувачені свою вину у вчиненні інкримінованого їм кримінального правопорушення визнали повністю та щиро розкаялися.

Чаплинській, яка має почесне звання "Заслужений працівник культури України", присвоєне у 2015 році президентом України, призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на три роки з позбавленням права обіймати посади, пов'язані із здійсненням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов'язків строком на рік. Таке ж покарання отримала і Курьонишева. Однак, згідно з законом про амністію, музейниць звільнили від основного та додаткового покарання.

Залиште свій коментар

Вибір редакції