У "МАУ" відповіли на звинувачення у виході лоукостера Ryanair з України

В авіакомпанії заявили, що мають чимало запитань до меморандуму, укладеного між ірландцями та Мінінфраструктури.

В "МАУ" офіційно спростували звинувачення міністра інфраструктури Володимира Омеляна та ірландської авіакомпанії Ryanair у причетності до зриву угоди з лоукостером.

Про це заявили у прес-службі української авіакомпанії.

"Авіакомпанія МАУ здивована публічною заявою ірландського бюджетного перевізника Ryanair про скасування своїх планів на українському ринку. Своє рішення лоукост пояснює бажанням міжнародного аеропорту "Бориспіль" захистити "високотарифних перевізників", у тому числі й МАУ, та позбавити наших співвітчизників можливості літати за доступними цінами. Ця заява не відповідає дійсності, оскільки авіакомпанія МАУ пропонує своїм пасажирам широкий діапазон цін, що починаються від 249 грн на внутрішніх рейсах та від 587 грн на міжнародних", - наголосили у МАУ.

До того ж у компанії запевнили, що не є учасниками переговорів між аеропортом "Бориспіль" та Ryanair, а тому не мають жодної можливості впливати на їхній перебіг і створювати перешкоди для появи в Україні нових перевізників.

ВідеоЛоукостер Ryanair не працюватиме в Україні

"Викликають здивування емоційні та безвідповідальні заяви міністра інфраструктури, який стверджує, що основною причиною рішення Ryanair є МАУ. І, замість того, щоб шукати альтернативне рішення, намагається виправдати себе в публічному полі", - додали у компанії, зауваживши, що дії очільника Мінінфраструктури викликають чимало запитань.

Зокрема у МАУ нагадали, що згідно з оприлюдненим меморандумом між Мінінфраструктури та Ryanair орган держвлади зобов'язувався забезпечити ставку збору для ірландської компанії в аеропорту "Бориспіль" на рівні 7,5 доларів за пасажира.

"Постає питання, чи мав право державний чиновник підписувати комерційні документи? Дивно також, що Ryanair, яка повинна суворо дотримуватися вимог європейського законодавства, поставила свій підпис під цією угодою. Крім того, Мінінфраструктури, яке зобов'язане забезпечувати рівні умови для роботи для всіх суб'єктів господарювання, безпідставно пропонує одній авіакомпанії преференції, що суперечать чинним нормативно-правовим актам", - зазначили у прес-службі, уточнивши, що йдеться про наказ Мінінфраструктури від 13 червня 2017 року, згідно з яким загальний рівень зборів було знижено до 17 дол. за пасажира, що вдвічі перевищує ставку у меморандумі.

Окремо також у МАУ звернули увагу компетентних органів на те, що Ryanair розпочала передчасний продаж квитків на рейси, не маючи ані призначень на їхнє виконання, ані відповідної угоди з аеропортом, ані слотів.

Наостанок авіакомпанія закликала Мінінфраструктури та Ryanair відповідальніше ставитися до публічних заяв.

Офіційна заява МАУ відносно ситуації з авіакомпанією Ryanair Авіакомпанія МАУ здивована публічною заявою ірландського б...

Опубликовано Fly UIA 11 июля 2017 г.

Нагадаємо, у понеділок, 10 липня, компанія-лоукостер Ryanair заявила про вихід з України попри укладений ще в березні договір та домовленості з аеропортом "Бориспіль". За словами компанії, саме недотримання угоди й було причиною скасування приходу.

Директор аеропорту, своєю чергою, зняв відповідальність за зрив угоди з аеропорту. За його словами, ірландська компанія жадала умов, які порушують українське законодавство й закони бізнесу. Так, Ryanair хотів для себе безкоштовної аеронавігації в Україні, безкоштовних реєстраційних стійок у терміналах, безкоштовного приміщення для головного офісу і офісу з продажу квитків, а також права збудувати власний готель на території аеропорту – загалом 14 пунктів вимог. Остання з яких – будь-які суперечки мали би вирішувати британські суди. 

Зазначимо, міністр інфраструктури Володимир Омелян збирається 12 липня внести на розгляд Кабінету міністрів подання про звільнення гендиректора Міжнародного аеропорту "Бориспіль" Павла Рябікіна.

Залиште свій коментар