У Мельниченка є докази, що вбивство Гонгадзе організував Литвин

В екс-майора Мельниченка є докази того, що саме Литвин організував вбивство Гонгадзе, щоб підставити Кучму.

Екс-майор Держохорони Микола Мельниченко має докази того, що вбивство журналіста Георгія Гонгадзе організував нинішній спікер Володимир Литвин.

Відповідаючи на запитання, чи є у нього такі докази, крім опублікованих записів, Мельниченко сказав: "Є. Але розкривати не буду. Адже мої супротивники чекають такої інформації, щоб знати, до чого готуватися".

Він також зазначив, що "чудово ставиться" до того, що Литвин подав проти нього позов до суду. "А удар я не буду тримати, я буду нападати. Адже я подав зустрічний позов на Володимира Михайловича за те, що він протягом 10 років, шляхом обману, залякування, завдав шкоди країні і особисто мені. І буду наполягати, щоб суд був, і був публічним ", - додав екс-майор.

Мельниченко також висловив впевненість, що екс-президент Леонід Кучма не наказував убити журналіста.

"Я особисто не вірю, що Кучма віддав наказ зі словами "вбити Гонгадзе". Він не організовував вбивство, він організовував покарання негідників, які нібито про нього погано пишуть. А подальшу спецоперацію, щоб підставити Кучму, вбити Гонгадзе і використовувати цю смерть у своїх цілях, я абсолютно переконаний, провів полковник СБУ Литвин Володимир Михайлович ", - вважає екс-майор.

Коментуючи те, що справа проти Кучми порушили за статтею, строк давності за якою вже минув, Мельниченко сказав: "Ну, статтю в ході слідства можуть і поміняти. І в суд піде справа за іншою статтею, за якою строк давності не минув".

"Хоча я не виключаю, що Пінчук полетить до Гілларі Клінтон, або Кваснєвського, або до Путіна з проханням натиснути на владу в Україні, щоб судового процесу над Кучмою не було", - додав він, не виключивши також, що "Кучма може купити будь-якого суддю в Україні".

Мельниченко також подякував президентові Віктору Януковичу "за те, що справу взагалі порушено". "Це рішучий, безбашений вчинок державного мужа ... І у нас з'явилася надія на те, що в цій країні хтось може розслідувати і таку кримінальну справу", зазначив він.

Нагадаємо, Гонгадзе був викрадений 16 вересня 2000 року. Вже 17 вересня за фактом його зникнення було порушено кримінальну справу, розслідування якої взяв під свій контроль президент Леонід Кучма.

21 березня стало відомо, що проти другого президента України порушено кримінальну справу, а також видано заборону про невиїзд. Його підозрюють у співучасті у вбивстві. Зокрема, Кучма підозрюється в перевищенні повноважень і дачі указів відповідним службам, які і призвели до смерті Гонгадзе.

28 листопада 2000 року лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз оприлюднив "плівки Мельниченка" - аудіозаписи, нібито, таємно зроблені майором президентської охорони Миколою Мельниченком у кабінеті президента України - на них Леонід Кучма обговорює Гонгадзе як проблему по черзі з главою МВС Юрієм Кравченком, генпрокурором Михайлом Потебеньком, головою СБУ Леонідом Деркачем і головою президентської адміністрації Володимиром Литвином.

Таким чином, фігурантами скандалу стали всі керівники силових відомств України. На одному із записів людина з голосом, схожим на голос екс-президента наказує міністру Кравченко "розібратися" з неугодним журналістом, а на іншій Кравченко звітує перед Кучмою про виконану роботу.

Експертизи аудіозаписів, проведені в США і Європі, визнали автентичність голосу Леоніда Кучми. Однак через те, що записи Мельниченка робилися на цифровий диктофон, експерти не змогли ні довести, ні спростувати можливість подальшого монтування.

Читайте також:

"Плівки Мельниченка" визнали доказом у розслідуванні вбивства Гонгадзе

Литвина здивувало порушення кримінальної справи проти Кучми

Кравчук: Кучма не знав, що слова "заткніть рота Гонгадзе" підлеглі сприймуть, як вказівку до дії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: