"У мене вже алергія на "капітуляцію". Зеленський пообіцяв військовим не зрадити інтереси України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент переконує, що робить все, аби припинити війну.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що не збирається зраджувати інтереси країни і про "капітуляцію" не може і йтися.

Про це він сказав 11 жовтня в Одесі  під час зустрічі до Дня захисника України.

За словами Зеленського, всі його сили зараз спрямовані на закінчення війни, але не шляхом капітуляції.

"Моя позиція в цьому питанні була і залишається незмінною... Це позиція українського народу, яку я як президент буду захищати: Донбас – це Україна, і там повинен панувати мир.Має відбутися повне припинення вогню, повернення усіх наших полонених, виведення іноземних військових формувань, встановлення контролю над державним кордоном  А місцеві вибори там мають відбутися виключно за українським законодавством під наглядом не кулеметів, а міжнародних спостерігачів", – сказав президент.

Зеленський також додав, що не здаватиме національних інтересів країни.

"Повірте, я вже маю дійсно алергію на слово "капітуляція" – і хочу вкотре всіх запевнити: жодної здачі національних інтересів України не буде. Це не про мене і це не про Україну", – зазначив він.

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 та 2 жовтня у Києві та великих містах відбулися акції протесту. Вони мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра". Детальніше про те, що таке "формула Штайнмаєра" та як на її погодження відреагували в Україні та світі читайте за посиланням.

Відео У багатьох містах України відбулися мітинги проти "формули Штайнмаєра"

Близько 10 тисяч людей вийшли на Майдан Незалежності на віче "Зупинимо капітуляцію". Мітингувальники висловили протест будь-яким рішенням, які можуть призвести до поразки у війні з Росією. Люди вимагали не допустити здачі українських інтересів на тимчасово окупованих територіях. Потім кількатисячна юрба попрямувала до офісу президента.

У багатьох містах України відбулися мітинги проти "формули Штайнмаєра"

Залиште свій коментар

Вибір редакції