У мера і міськради Тернополя відберуть посади через сміття

Тернопіль опинився на межі екологічної катастрофи: вже 18 днів сміття не вивозиться на міське сміттєзвалище.

Тернопільська облрада ініціює дострокове припинення повноважень мера Тернополя Романа Заставного, міськвиконкому і міської ради у зв’язку з допущенням ситуації, що виникла в місті з невивезенням сміття.

Відповідне рішення сесія облради ухвалила 18 серпня на своєму засіданні. За рішення проголосували 87 з 96 присутніх депутатів, 5 утрималося, 4 не голосували.

Одним з пунктів рішення, запропонованим головою фракції ВО "Свобода" Олегом Сиротюком, передбачено рекомендувати голові Тернопільської облдержадміністрації відповідно до закону про органи місцевого самоврядування підняти перед Верховною радою питання про дострокове припинення повноважень міського голови Тернополя і міської ради.

Ще одним пунктом, який запропонував заступник голови фракції Партії регіонів в облраді Петро Гоч, передбачено звернення облради до Верховної ради про ініціацію дострокового припинення повноважень міського голови і міської ради за бездіяльність.

Також депутати ухвалили рішення звернутися до прокуратури і міліції з проханням вивчити діяльність чиновників облдержадміністрації і міської ради, відповідальних за екологічну ситуацію в області, зокрема, на Малашівському сміттєзвалищі, на предмет службової недбалості.

Також облрада визнала роботу міського голови Тернополя, міської ради, облдержадміністрації, обласного управління навколишнього середовища щодо припинення роботи Малашівського сміттєзвалища, яке заборонено використовувати з 1997 року, незадовільною, а також визнав критичною ситуацію, що склалася в Тернополі у зв’язку з блокуванням селянами полігону в Малашівцях.

Міській раді Тернополя рекомендовано розглянути шляхи виходу з критичної ситуації, а облдержадміністрації - подати на розгляд облраді у місячний термін програму поводження з твердими побутовими відходами, якої в області досі немає.

Також облдержадміністрації рекомендовано знайти ділянку за межами населеного пункту і передати її комунальному підприємству обласної ради для облаштування полігону і будівництва сміттєпереробного заводу.

Крім того, депутати передбачили звернення до Кабміну з проханням виділити кошти зі стабілізаційного фонду на вирішення критичної ситуації в Тернополі.

Нагадаємо, 1 серпня жителі прилеглих до Малашівського сміттєзвалища селищ перекрили дорогу на звалище, отже сміття з Тернополя не вивозиться туди вже 18 днів. На сьогоднішній день сміття вивозиться на інші полігони, але не повністю, оскільки домовленості мерії Тернополя з іншими населеними пунктами про прийом сміття періодично зриваються.

Офіційно Малашівське сміттєзвалище закрите для використання з 1997 року.

Читайте також:

Тернопільські депутати знову побилися. Жінки штовхалися

Шведи утилізовиватимуть сміття на Донбасі

Після сходження Ющенка на Говерлі зібрали 6 мішків сміття

Львів'яни перекрили дорогу до міського сміттєзвалища

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: