У мережі продають фейкові ліки проти коронавірусу: що слід знати про недугу і як вберегтись від шахраїв

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Для того, щоб створити вакцину потрібно декілька років.

У зв'язку зі спалахом смертоносного коронавірусу з Китаю в мережі декілька днів тому з'явились шахрайські оголошення, де пропонують українцям вакцини проти нього. Одна доза ліків коштує близько сотні доларів США. Однак медики наголосили, що оголошення про продаж ліків від коронавірусу є фейком, оскільки вакцини саме від коронавірусу 2019 nCoV на сьогодні не існує. Хто вирішив заробити на смертельній загрозі, у сюжеті ТСН.19:30.

В оголошеннях зловмисників, котрі ще вчора були розміщені в Мережі, пропонували порятунок від смертельної небезпеки. В описі до ліків проти коронавірусу з Китаю йшлося, що їх вироблено в Ізраїлі. Ціна за вакцину була вказана - дві з половиною тисячі гривень.

Нині такі оголошення вже видалені, однак українцям пропонують імунітет від коронавірусу. Продавці переконують, що їхні препарати надзвичайно дієві й після процедур можна нібито їхати навіть до Китаю і не боятися інфікування. Щоправда, одна процедура не допоможе, треба щонайменше дві по 350 гривень.

Відео Українські шахраї продають ліки від китайського коронавірусу

Вирішення проблеми коронавірусу вже на озброєнні шахраїв. У Мережі нині з'явились оголошення, у яких пропонують вакцини проти коронавірусу. Дозу - за сотню доларів. Хто вирішив заробити на смертельній загрозі – дізнавалася ТСН.  

Українські шахраї продають ліки від китайського коронавірусу

На іншому сайті, де пропонують за тисячу гривень препарат для профілактики коронавірусу, пояснюють, що це біоактивна добавка, яка стимулює імунітет до вірусів загалом, зокрема й коронавірусу. Разом із тим, медики наголошують, що проти коронавірусу на сьогодні вакцини немає. Тому поліція радить, у випадку потрапляння на гачок аферистів, звертатися до них.

"До того ж, розшифровано лише геном вірусу, тобто склад вірусу. Для того, щоб створити вакцину потрібно декілька років", - наголошує Федір Лапій доцент кафедри НМАПО.

Медики пояснюють, що коронавірус за перебігом схожий на грип, однак про цей вірус поки мало що відомо. Досліджувати його почали вчені лише нещодавно.

"У цій ситуації ми не маємо такого лікарського засобу. Тому дуже складно прогнозувати, як у конкретної особи буде проходити захворювання", - пояснює Людмила Мінова, лікарка інфекціоністка Олександрівської лікарні.

Проте лікарі в Україні вже отримали інструкції, як, принаймні, запідозрити у пацієнта нову недугу. І що потім з цим робити.

"Ви були в Китаї впродовж останніх 14 днів, мали контакт із китайцем, який захворів, ви подорожуєте - це є певні нюанси, які наштовхують лікаря, що у цього громадянина слід взяти зразок на коронавірус", - пояснює Федір Лапій доцент кафедри НМАПО.

Однак, на це знадобиться трохи часу. Оскільки провести аналіз в українських лабораторіях поки неможливо, вони не здатні розпізнати небезпечну хворобу. А тому, у разі будь-яких сумнівів, медикам доведеться відправити зразки європейським колегам.

Раміль Єнікєєв

Залиште свій коментар

Вибір редакції