Російськомовні "залякані поляки" перекрили трасу Львів-Варшава. Польська громада звинувачує російські ЗМІ

Російськомовні "залякані поляки" перекрили трасу Львів-Варшава. Польська громада звинувачує російські ЗМІ

Російськомовні "залякані поляки" перекрили трасу Львів-Варшава. Польська громада звинувачує російські ЗМІ

Фото: скриншот з відео

Голова громадської організації "Союз Поляків" Білий Орел" розповів про систематичні провокації.

В Інтернеті розповсюджується інформація про нібито сьогоднішнє перекриття траси Львів-Варшава так званими активістами "Польської громади Львівщини". Вони виступили з плакатами, в яких закликають Польщу захистити права польського населення регіону. Вони також заявили, що "бояться розстрілів на території України через своє походження". При цьому у групі Facebook "Польський Львів" розміщені кілька відео акції протесту. На ньому обурені водії вимагають звільнити дорогу. Втім, їм відповідають нецензурною лексикою російською мовою.

На відео переважно молодики ховають свої обличчя і відмовляються говорити з журналістами. Слід зазначити, що сама група була створена кілька годин тому. На головному фото – прапор Польщі. В групі є тільки відео з акції і аж один підписник. Жодної іншої інформації не вказано.

Фото: соцмережі

Також у групі в YouTube є відео з акції протесту. Назву групи вказано з помилкою – "Інформаційне опір". Зазначимо, що у перекладі російською це звучить так: "Информационное сопротивление". Таким чином, у назві, скоріше за все, є помилка через переклад з російської на українську.

Фото: соцмережі

ТСН.ua звернувся за коментарем до громадської організації "Союз Поляків" Білий Орел". Її керівник Сергій Лук'яненко вважає все провокацією російських ЗМІ, які створюють картинку.

"Уже була подібна провокація, коли хотіли перекрити на Шегинях, в автобусі не було жодного поляка або людини польського походження. Ці люди не належать до польських організацій на території Львівської області. А плакати, які вони мали попередній раз, польською мовою у деяких словах з п'яти букв були написані з двома помилками. Як вони казали перед цим, вони поїхали за 50-100 грн, що потім поширюють проросійські інтернет-ресурси", - розповів Лук'яненко.

Подібна провокація відбувалась 23 грудня минулого року на конференції "Львів-Польща", у якій Лук'яненко брав участь. Хоча на конференції говорили про співпрацю міста з країною та її економічні аспекти, однак на заході з'явились близько сотні тітушок, а після того російські ЗМІ подали цей захід так, ніби у Львові вимагають автономії.

"Коли до мене на польське Різдво 25 грудня зранку приїхала СБУ я сказав: "Хлопці візьміть і перегляньте. Там була камера. І ви зрозумієте, що такої події, в тому числі, яка була показана телеканалом Russia Today і деякими польськими інтернет-ресурсами, не було". Нібито ультраправими і ультралівими. На моє переконання, і ті, йінші мають один і той самий канал фінансування", - пояснив голова ГО.

На переконання Лук'яненка, і в подіях навколо генконсульства Польщі у Луцьку таке ж коріння, як у описаних вище акціях.

"Ті провокації, коли сьогодні вночі було обстріляне польське консульство у Луцьку або сплюндровані польські пам'ятники, робляться одними і тими ж самими людьми, нібито українськими націоналістами. У мене питання: чому українські націоналісти не плюндрують пам'ятники радянській владі. Я не вірю, що це хтось робить із тих мотивів, ніж проплачені. Це, напевно, робиться руками місцевих іуд, які продаються за кілька копійок. Це – провокації і події одного ряду", - впевнений Лук'яненко.

Нагадаємо,  вночі  29 березня невідомі з важкого озброєння обстріляли генконсульство Польщі в Луцьку. У даху дипустанови  внаслідок обстрілу утворилася дірка, а вікно під ним було розбите.  Консул Польщі у Луцьку Кшиштоф Савіцкі назвав інцидент терактом. На місці події знайшли металеві уламки зі снаряда гранатомета. Зазначається, що діаметр пробоїни у даху становить 70 см.   

Повʼязані теми:

Наступна публікація