У Миколаєві через мор павичів від пташиного грипу закрили на карантин зоопарк

Дата публікації
У Миколаєві через мор павичів від пташиного грипу закрили на карантин зоопарк

pixabay.com

Сотні птахів, серед яких є унікальні для України, перебувають під загрозою знищення.

У Миколаєві понад 900 птахів зоопарку опинилися під загрозою знищення.

Як ідеться у сюжеті ТСН.Ранок, мор почався ще два місяці тому, 28 грудня. Тоді лабораторія Миколаєва нічого підозрілого не знайшла, натомість після дослідження біоматеріалів у Києві було виявлено високопатогенний пташиний грип.

"Це особливо небезпечна інфекція патогенна. Тому прийнято рішення про закриття зоопарку на 21 день. У п'ятницю було взято проби від великої кількості наших птахів і відправлені на дослідження до Києва і Харкова", - розповів директор Миколаївського зоопарку Володимир Топчій.

За словами директора зоопарку, 7 січня помер дев'ятий павич, після цього жодної смерті не було зафіксовано.

У зоопарку припускають, що пташиний грип могли принести або горобці, або перелітні птахи зоопарку – дикі качки, проте жодна з них не загинула. Тож, у Миколаєві сподіваються, що в Києві або помилились, або виявлений вірус усе ж таки низькопатогенний.

Наразі зачинений для відвідувачів зоопарк дезінфікують і очікують на нові аналізи пернатих.

"Є дійсно унікальні птахи, які утримуються тільки у нас і більше ніде в зоопарках України їх немає. Тому ніхто ось так огульно до таких видів, як бородані, дрохви, підходити не буде. Тільки індивідуально, тільки після дослідження кожного птаха", - наголосив директор, запевнивши, що, якщо нові аналізи таки підтвердять вірус, досліджуватимуть кожного пернатого окремо.

Результати мають прийти вже наприкінці тижня, а наразі медики обстежують і персонал зоосаду – уже закупили для них вакцини, бо ж пташиний грип може бути небезпечним і для людей.

У Миколаївському зоопарку виявили смертельний вірус пташиного грипу

У Миколаївському зоопарку виявили смертельний вірус пташиного грипу

Кореспондент ТСН Лілія Родіна

Наступна публікація