Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Миколаєві два десятки під’їздів відімкнули від газу, люди підозрюють "вибивання" боргів

Юристи ж переконують, що такі дії комунальників протизаконні та можуть каратися штрафами.

У Миколаєві майже два десятки під’їздів без попереджень та пояснень відключені від блакитного палива. Люди обурюються, що такого неможна робити через боржників в окремих квартирах, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Настя бідкається, що довелося з невеличкого бюджету молодої родини з маленькою дитиною терміново викроїти гроші на мультиварку та кип’ятильники, аби приготувати їсти. "Я хвора, дитина, чай – із кип’ятильником бігаєш, інакше ніяк", - каже Анастасія Кохановська. Пенсіонерка Тетяна Карташова купила електроплитку в борг, а тепер рахує кіловати на лічильнику за світло. "Там лічильник, ходжу із сірниками, дивлюся, скільки ж нагоріло за годину, за добу", - пояснює вона.

ВідеоБорги чи витік газу. Чому майже два десятки під'їздів у Миколаєві відключили від блакитного палива

Тиждень без газу. У Миколаєві майже два десятки під'їздів у багатоповерхівках відключені від блакитного палива. Без попереджень та пояснень, обурюються люди. Вони певні, все через боржників в окремих квартирах, які не платять і не відчиняють дверей. Тож газовики не знайшли іншого способу вплинути на них, як перекрити загальну трубу. 

Борги чи витік газу. Чому майже два десятки під'їздів у Миколаєві відключили від блакитного палива

Жителі кажуть, що газовики без попереджень просто перекрили їм газ, бо не змогли відрізати квартиру боржниці на дев’ятому поверсі, яка не платить роками і не пускає до себе в помешкання. "Має заборгованість по газу 40 тисяч. "Миколаївгаз" приїхав і відімкнув повністю стояк. Нам сказали: надайте доступ у квартиру боржника", - розповіла Ольга Мілєвська.

Боржник живе в 107 квартирі. Дзвоник власник собі відімкнув, аби його ніхто не турбував. Квартиру також не відчиняє нікому. Сусіди кажуть, що жінці близько 40 років, в неї чималі борги по всій комуналці. "Вона робила операцію. Може, в неї гроші всі йшли на операцію. Чоловіка в неї нема, вона сама", - каже сусідка боржниці Марія Меліхова.

Фотогалерея У Харкові стався вибух у житловому будинку під час перевірки газовою службою (10 фото)

Люди обурюються, що газовики штовхають їх на самосуд. "Вони хочуть, щоби ми впіймали цього мешканця, змусили відкрити квартиру", - каже Ольга Мілєвська. У "Миколаївгазі" натомість переконують, що борги тут ні до чого – просто під час планових робіт, про які попереджали, виявили витік газу. Оскільки ж не змогли потрапити в усі квартири, то перекрили загальну трубу. "По внутрішньобудинковому газогоні в нас іде падіння тиску, тобто простими слова – іде витік. Будемо приймати рішення, щоби відрізати ці три квартири, ставити окремі прилади", - каже головний інженер Вадим Чебан.

Діями газовиків обурені і у ЖЕКу, де наполягають, що людей не попередили, а комунальників – не запросили, попри те, що дозвіл на роботи в будинку дає ЖЕК. "Оголошення про це з’явилося тільки на другий чи на третій день після того, як відімкнули. Начебто витік, але таке ж точно оголошення я бачив і на іншому будинку. Не знаю, чи дійсно там витік", - каже майстер ЖЕКу Петро Ліщук.

Юристи впевнені, що версією про витік газовики прикривають своєрідний спосіб боротьби із злісними боржниками, адже за тиждень запломбували труби у майже 20 під’їздах. "Це для морального тиску на сусідів, щоби людина погасила борги", - вважає Марина Сорока. Такі дії, на думку юриста, незаконні: сумлінних платників неможна відключати від послуги. А в разі витоку газу мали діяти інакше. "Ліквідація витоку газу має бути негайна, але не більше трьох днів. Якщо є проблема з доступом до якоїсь квартири, для цього викликається поліція та в присутності поліції відкривається квартира, надається доступ і усуваються пошкодження", - каже юрист.

Жителі Миколаєва вже звернулися із заявами до поліції, а ще писатимуть в антимонопольний комітет, адже такі дії газовиків караються чималими штрафами.

Кореспондент ТСН Лілія Родіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції