Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Миколаєві готові ремонтувати ще один корабель після "Юрія Олефіренка"

Поява судна стала подією для міста.

Десантний корабель "Юрій Олефіренко" зайшов на ремонт до доків Миколаївського суднобудівного заводу. Для міста це було давно небаченим видовищем, заради якого розвели обидва мости, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Зустріти військовий корабель прийшли сотні містян – люди буквально окупували всю набережну, вздовж якої йшло судно. Корабель швартують до заводської стінки та під'єднують до заводського електроживлення, робочі одразу стрибають на борт. Для єдиного в Україні державного суднобудівного заводу замовлення на капітальний та поточний ремонт найбільшого в своєму класі десантного корабля – неабияка подія. Ремонт нарешті завантажить їх роботою. "Завантаженість підприємства зростає. Ми вже починаємо залучати людей зі сторони", - каже генеральний директор заводу Валерій Калашников.

Відео Корабель "Юрій Олефіренко" зайшов на ремонт до доків Миколаївського суднобудівного заводу

Для міста то було давно небаченим видовищем. Адже, щоби завести судно в акваторію заводу, розвели обидва миколаївські мости. Для єдиного в Україні державного суднобудівного заводу замовлення на капітальний та поточний ремонт найбільшого в своєму класі десантного корабля – неабияка подія.

Корабель "Юрій Олефіренко" зайшов на ремонт до доків Миколаївського суднобудівного заводу

Цьому велетню майже півсотні років, раніше він мав назву "Кіровоград". Під час окупації Криму його команда пережила блокаду, але не зрадила присязі навіть після захоплення судна росіянами. Коли корабель повернули – перейменували на честь загиблого під Маріуполем офіцера Юрія Олефіренка. В українських ВМС це одне з найбільших суден. Будівельники кажуть – на них чекає складний ремонт. "Ремонт головних двигунів, ремонт допоміжних дизель-генераторів – цей ремонт передбачає повне розбирання цих двигунів. Досить складні роботи", - каже старший будівельник Валерій Бузник.

Ремонтуватимуть десантне судно кілька місяців. Кораблю проведуть повне обстеження, працюватиме над "Юрієм Олефіренком" майже сотня робіітників. На заводі кажуть, що готові ще взяти замовлення. "Більше ніхто ремонти не робить, тільки наш завод. Ми плануємо цього року ще один корабель на ремонт, якщо вистачить у ВМС фінансів для його виконання", - каже Валерій Калашников.

Кореспондент ТСН Лілія Родіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції