Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Миколаєві лікарів звинуватили в смерті породіллі та немовляти

Медики говорять про важку патологію, проти котрої немає ради.

Породілля та немовля померли в Миколаєві: дитина загинула під час пологів, а в 27-річної жінки серце зупинилося через кілька днів у реанімації. Чоловік, який водночас втратив і довгоочікуваного сина, і дружину, звинувачує лікарів у недбалості, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Я досі не вірю. Не віриться, що в мене немає дружини, немає дитини", - каже Денис Палієнко. 38 тижнів вагітність Ольги тривала нормально, чекали на хлопчика – Кирилка. Раптово в дружини почався нестерпний біль у спині, з підозрою на серйозні патології її шпиталізували у спеціалізоване відділення. Чоловік каже, що за чотири дні перебування там жінці лише давали знеболювальне, їй ставало гірше, а лікарі не реагували. "Води почали кровити. Я пішов до лікаря, спитав, чи це нормально. Він: так, це нормально. Я кажу: давайте одразу зробимо кесарів, наша згода, ви робите. Він: немає необхідності", - розповів Денис.

ВідеоУдівець звинувачує медиків у смерті породіллі та немовляти

У Миколаєві дитина загинула під час пологів, в 27-річної жінки серце зупинилося через кілька днів у реанімації. Чоловік, який водночас втратив довгоочікуваного сина і дружину, звинувачує лікарів у недбалості. Медики виправдовуються - це було ускладнення, яке ні передбачити, ні запобігти йому не могли. 

Удівець звинувачує медиків у смерті породіллі та немовляти

Наступного ранку дружина зателефонувала і сказала, що почалися пологи. Чоловік приїхав, аби бути поряд, але застав страшну картину. "Температура в неї піднялася до 42, тиск 160, її почало трясти. Вони сказали: більше рухайся, пострибай на м’ячику. Вона пострибала, їй стало погано, знудило. І вже почала синіти – губи, руки. Він каже: ситуація вийшла з-під контролю", - описує ці події Денис. Ользі зробили кесарів розтин, але хлопчик уже був мертвим. Породілля через кілька днів померла в реанімації, так і не опритомнівши. "Я вважаю, що у смерті моєї дитини та дружини винні лікарі", - каже Палієнко. 10-річній донечці, яка залишилася сиротою, Денис уже розповів про смерть мами та довгоочікуваного братика. Тепер чоловік тримається тільки заради неї.

Медики запевняють, що провели Ользі безліч обстежень і патології не підтвердилися. Тому готувалися до природних пологів і все мало бути добре. "Чоловік може говорити. За нашими даними, за медичною документацією, кровотечі не було", - каже головний лікар Миколаївської обласної лікарні Павло Римарь. Лікарі пояснюють, що в жінки сталося тяжке ускладнення – емболія навколоплідними водами, котрі потрапили у кровоносну систему породіллі і миттєво вразили увесь організм. Мовляв, коли це запідозрили, намагалися врятувати хоч немовля, але не вдалося. "Це акушерська катастрофа, вона виникає миттєво. Це сильний алерген, потужні токсини, котрі діють на кров. Це ускладнення настільки рідкісне, вкрай тяжке, котре неможливо передбачити. До 90% це летальний підсумок", - каже Римарь.

У поліції пояснюють, що остаточну причину смерті має встановити розтин. Правоохоронці відкрили одразу два кримінальні провадження – за фактом недбалості медиків та умисного вбивства. "Вилучена також історія хвороби жінки, призначено низку експертиз, за результатами яких ми будемо розуміти, що призвело до трагедії. Буде надана кваліфікована оцінка діям медпрацівників", - обіцяє прес-офіцер ГУ НП в Миколаївській області Світлана Тараненко.

Кореспондент ТСН Лілія Родіна 

Залиште свій коментар

Вибір редакції