Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Миколаєві поліція відкрила кримінальне провадження через масовий спалах гепатиту А

Підозрюють, що люди заразилися через питну розливну воду

У Миколаєві спалах жовтяниці.  33 дорослих і шестеро дітей потрапили на лікарняні ліжка з підозрою на гепатит А. Проте, медики заспокоюють - це не епідемія, а сезонне збільшення, типове для хвороби Боткіна. Причини зараження ще встановлюють, під підозрою - розливна питна вода, йдеться в ТСН.19.30.

Поступали всі хворі впродовж місяця, але останні дні стали рекордними. Додалося одинадцять нових пацієнтів. На сьогодні  діагноз – гепатит А підтвердили у 16 дорослих і однієї дитини. Важких серед них немає. Препаратів для лікування  вистачає.

Більшість людей, що потрапили на лікарняні ліжка, купували розливну очищену воду . Зараз частина кіосків, де її продавали, зачинені. Вони не працюватимуть до завершення перевірок і остаточних результатів  аналізів води. 

«7 точок. Але вони абсолютно різні. Одні стоять на водопровідних мережах, частина - привізна вода. Тобто, начебто назва вгорі написано схоже і вже ми можемо сказати, що не одне джерело. Різна вода», - каже начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держспоживслужби в Миколаївській області Лариса Бурденко.

Фахівці не приховують - виявити джерело зараження буде непросто . Адже інкубаційний період  гепатиту А становить до 40 днів.  Проте обіцяють перевірити не лише пункти продажу питної води, а й водогін. При цьому запевняють, потреби запроваджувати карантин у навчальних закладах немає.

ВідеоУ Миколаєві стався спалах гепатиту

33 дорослих і шестеро дітей потрапили на лікарняні ліжка з підозрою на гепатит А. Проте, медики заспокоюють - це не епідемія, а сезонне збільшення, типове для хвороби Боткіна. Причини зараження людей ще встановлюють, насамперед підозрюють розливну питну воду.

У Миколаєві стався спалах гепатиту

 Доки будуть готові результаті взятих проб, медики радять миколаївцям пити кип'ячену воду, ретельно мити руки, та вживати продукти, що пройшли термічну обробку. У поліції уже відкрили кримінальне провадження за статтею про зараження людей . Винним, якщо їх знайдуть, загрожує від 3 до 8 років в'язниці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції