Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Миколаєві трамплін, на якому тренувався чемпіон Абраменко, розікрали, а воду забруднили

На відновлення об'єкту потрібно 20 млн грн.

Після тріумфального виступу фігуристки Олени Савченко, яка виборола першу в кар’єрі Олімпійську медаль для Німеччини, Олександр Абраменко став найкращим лижним акробатом у Південній Кореї.

Він здобув золото у фристайлі, в якому ніколи жодних медалей не здобували українці.

29-річний Олександр родом із Миколаївщини. Він - вихованець миколаївської школи лижної акробатики. Це вже його четверта Олімпіада і перша нагорода.

Важко повірити що 30 років тому миколаївський трамплін був унікальним і єдиним в радянському союзі. Зараз конструкція, на якій тренувались усі фристайлісти, перебуває в аварійному стані. Вікон давно немає. Усе поржавіло та занепало.

"Там були викиди фекалій місцевих каналізацій, санепідемстанція заборонила там проводити навчально-тренувальний процес", - розповів Володимир Малежик, перший віце-президент Федерації лижного спорту.

Комплекс занепав у минулому десятилітті. Вишку разом з територією спершу за безцінь приватизували. Нещодавно через суд повернули у державну власність, але коштів на відновлення, а це більше 20 мільйонів гривень, поки не знайшлось.

Саме у Миколаєві розпочинав кар’єру Олександр Абраменко. Його мати зізнається: колись, уперше, побачивши звідки доведеться стрибати Сашкові, дуже перелякалась. Разом мати і син проводять лише кілька днів на рік. Олександру уже 29, але мама і далі контролює найважливіше. Новою Олімпійською формою перед стартом змагань у Кореї син теж може похизуватись хіба по відео-зв’язку. Батьки ретельно зберігають його дитячі медалі і вже звикли до ритму життя сина. Він буває у Швейцарії, у Сполучених Штатах, у Фінляндії.

Олександр Абраменко виступає у лижній повітряній акробатиці - найскладнішому виді фристайлу. Лижники за допомогою спеціального трампліна здіймаються у повітря, там виконують акробатичні вправи. Оцінюється висота стрибка, його складність і чистота приземлення.

Влітку фристайлісти стрибають у воду, аби не пошкодити ноги.

Абраменку, як і іншим українським лижним акробатам доводиться увесь рік тренуватись за кордоном. У нас не залишилось трамплінів ані для літніх, ані для зимових стрибків. Один спорткомплекс ситуацію не врятує. Задля майстерності важливо змінювати трампліни. Олександру Абраменку пропонували змінити країну і виступати за Росію.

У Сочі він був шостим, а в Кореї виграв золоту медаль, обійшовши спортсмена з Китаю та Росії.

Святослав Гринчук

ВідеоЗолотий призер Олімпіади в Пхьончхані Олександр Абраменко: Мені здається, що це все сон

Олімпійський чемпіон з лижної акробатики Олександр Абраменко емоційно прокоментував свою перемогу і перше “золото” для України на зимових Олімпійських іграх. Спортсмен зазначив, що досі не вірить у те, що сталось і чекає, коли прокинеться.

Золотий призер Олімпіади в Пхьончхані Олександр Абраменко: Мені здається, що це все сон

Залиште свій коментар

Вибір редакції