Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Миколаєві учасник АТО викинувся з балкона на очах у рідного брата

Психологи вважають, що самогубство могло стати наслідком посттравматичного синдрому.

Вистрибнув із балкона 6-го поверху. У Миколаєві 26-річний учасник АТО Андрій Трофимчук заподіяв собі смерть на очах у рідних – вистрибнув з вікна шостого поверху, йдеться у ТСН.16:45.

Його сім'я переконує - ніхто не помічав змін у поведінці хлопця і не підозрює, що підштовхнуло його до такого вчинку. Натомість військові психологи переконані – виною всьому посттравматичний синдром, який може призвести до трагедії навіть через роки після пережитого.

Брат загиблого Роман каже, молодший брат покінчив з життям просто на його очах. Він давно не бачив Андрія, той був на заробітках. А того вечора брат прийшов у гості до нього і матері. Поговорили, трохи випили і вийшли на балкон.

"Я трубку курю, він сигарети. Я поки трубку забивав, він обличчя нахилив, каже "та пішло все на**й" і вистрибнув. Я подивився - він вже лежить", - розповідає Роман.

ВідеоУ Миколаєві 26-річний учасник АТО скоїв самогубство

У Миколаєві 26-річний учасник АТО Андрій Трофимчук заподіяв собі смерть на очах у рідних. Його сім'я переконує, ніхто не помічав змін у поведінці чоловіка і не підозрює, що підштовхнуло його до такого вчинку. Натомість військові психологи переконані, виною всьому посттравматичний синдром.

У Миколаєві 26-річний учасник АТО скоїв самогубство

Брат загиблого одразу побіг униз. Каже – брат впав на дах магазина під будинком і ще дихав. Щоб до нього дістатися медикам довелось викликати надзвичайників.

"Лікарі вже нічим цьому пацієнтові - ані лікар, ані фельдшер - не могли допомогти. Причина смерті - травма не сумісна з життям", - повідомила завідуюча відділенням Центру швидкої медичної допомоги Елла Данілова.

Сусіди розповідають, що Андрій Трофимчук був на війні з перших днів. Мав дві контузії. Коли демобілізувався - став  сам не свій. Часто конфліктував із братом, також ветераном АТО. Останній раз сварилися в день загибелі Андрія, просто у під'їзді.

"Вчора бійка була в них між собою. Бо в мене йшла онука, каже – там дядя зі скривавленим обличчям. На сходах був шум", - розповіла сусідка Галина Довганюк.

Роман запевняє – не билися, а намагалися вирішити проблему. Дружина Андрія розповіла йому, що чоловік, як приїхав із заробітків, вже тиждень п'є і постійно свариться.

"З ним тут поговорили, обговорили всю ситуацію. Він з дружиною якраз помирився. Каже, все добре, все нормально, жодних проблем. Ще наді мною потішався, казав, що він там заробляє, що в нього все добре", - ділиться брат Роман.

Військові психологи кажуть - рідні просто не помітили, що в Андрія на підґрунті сімейного конфлікту проявився посттравматичний синдром. А впоратися з ним самотужки дуже важко .

"Постравматичний синдром може проявитися через 3,4, і навіть 10 років. Якщо ви бачите, що спостерігається замкненість в людині, агресивність, занурюється людина в свій світ, вживає алкоголь, то ви маєте звернутися за допомогою до професіоналів. Не соромтесь цього", - закликає психолог Оксана Янишевська.

В зоні ризику – кожен, хто побував на війні, проте реабілітацію в Україні проходять одиниці, констатують психологи. Адже, в державі немає такої обов'язкової програми для військових. Тому радять рідним бути уважнішими до демобілізованих, навіть якщо після повернення з фронту пройшло вже багато часу.

Кореспондент ТСН Лілія Родіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції