У Миколаєві за підтримки Ігоря Янковського відбувся кінофестиваль "Громадський проектор"

24 вересня відбувся фінал третього Фестивалю короткометражних фільмів "Громадський проектор",  який проходить в Миколаєві. 

Цього року темою фільмів, представлених вітчизняними кінематографістами на конкурсний показ, стали "Зміни", які переживає  країна та її громадяни.

Гости кинофестиваля
Гості кінофестивалю

Фінансову підтримку організаторам кінофестивалю традиційно надав Всеукраїнський благодійний фонд Ігоря Янковського "Ініціатива заради майбутнього".  "Третій рік поспіль ми фінансуємо кінофестиваль і бачимо, що він росте і якісно, і кількісно. Завдяки змінам, які відбуваються в країні, з новим законом про підтримку кінематографії, завдяки таким кінофестивалям, багато хто з тих, хто сьогодні надіслав на конкурс свої фільми, отримає партнерів, інвестиції на нові проекти. Вірю, що це принесе хвилю успіху і для країни в цілому. Про Україну дізнаватимуться в світі через творчість, через мистецтво", - сказав меценат Ігор Янковський під час відкриття кінофестивалю.

Важливим підсумком кіноподії стало розширення географії та збільшення числа учасників. Так, в порівнянні з минулим роком, на конкурс подали свої роботи в два рази більше конкурсантів - 80 учасників. А очолив журі "Громадського проектору"  голова  Держкіно України Пилип Іллєнко.

Меценат Игорь Янковский, глава Госкино Филипп Ильенко, глава оргкомитета Андрей Лохматов
Меценат Ігор Янковський, голова Держкіно Пилип Іллєнко, голова оргкомітету Андрій Лохматов

"Тема фестивалю цього року дуже до речі, тому що в українській кіноіндустрії сьогодні відбувається дуже багато важливих змін. Зокрема, повністю змінюється ставлення держави до кіно, і це відразу відчуває вся індустрія, всі кінематографісти. Ухвалення закону про державну підтримку кінематографа без перебільшення - самий революційний крок в реформуванні української кіноіндустрії з часів здобуття незалежності, і це крок до Європи, це прощання з рудиментами Радянського Союзу", - вважає Пилип Іллєнко.

Оргкомітет фестивалю на чолі з громадським активістом Андрієм Лохматовим  визначив 25 кращих фільмів, які представили глядачам на великому екрані. Переможців у двох номінаціях визначало журі. А приз глядацьких симпатій був розіграний прямо в залі під час перегляду фільмів шляхом відкритого голосування.

Режисер Владимир Колбаса получает приз от Игоря Янковского
Режисер Володимир Ковбаса отримує приз від Ігоря Янковського

Переможцем в номінації "Документальне кіно" став Володимир Колбаса з Полтавської області з фільмом "Срібним полем". Олег Філіпенко з Києва зі стрічкою "Квадрати" переміг в номінації "Ігрове кіно". Приз глядацьких симпатій дістався фільму "День в Ніко" миколаївського режисера Євгена Уманова. Всі призери отримали грошові премії, які, на думку Ігоря Янковського, допоможуть їм реалізувати подальші творчі плани.

Зрителиский зал кинофестиваля
Глядацький зал кінофестивалю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: