У Миколаївській області "чорні археологи" знищують унікальне скіфське поховання: відео

Дата публікації
Перегляди
1359
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Миколаївській області "чорні археологи" знищують унікальне скіфське поховання: відео

На місце викликали поліцію.

У Миколаївській області біля села Скоболево "чорні археологи" розривають скіфське поховання. Це вже друга спроба руйнування унікального кургану.

Про це повідомив член громадської організації "Бузький гард" Ілля Зелінський.

"Серед білого дня працює купа техніки на околиці села Скоболево, розривається бульдозером та екскаватором, вже була одна спроба в серпні, техніку арештували, але суд не задовільнив. Результат бачимо. Хтось місцевий дуже вдало вирішує питання та залякує людей, не виключено, що в долі і голова села", - написав він.

За його словами, дозволу на розкоп у осіб немає. Цей курган є в державному обліку і охороняється державою. На місці, окрім активістів та археологів, також була присутня охоронна археологічна служба України.

Друзі прошу максимальний розголос, треба підтримка медіа. Просто зухвала грабіжка скіфського поховання. Серед білого дня...

Опубликовано Іллей Зелінським Среда, 4 ноября 2020 г.

Як розповів "Укрінформу" археолог Олександр Смирнов, курган відноситься до Висунській групі царських скіфських похованнь. Йому близько 2,5 тисячі років.

"Група людей на "джипах", дві одиниці важкої техніки, автобус... Вони викопали яму вище, ніж сам курган, висота якого була 12 метрів - висотою як п'ятиповерхівка. Це неймовірно! Такого нахабства, таких пошкоджень курганів я ще не бачив", - розповів Смирнов.

Активісти викликали поліцію, але, за словами Олександра Смирнова, поки вона їхала, більшість порушників зникла. "Залишилася тільки охоронна фірма ТОВ "Варта міста" з Одеської області. Їх забрали до відділку поліції для дачі показань", - йдеться в "Укрінформі".

Археолога обурило ставлення до проблеми місцевої влади. "Такі розкопки посеред поля, засіяного, до речі, озимими, не могло залишатися поза увагою. Цей курган - унікальний зразок царських скіфських курганів, в яких ховали еліту суспільства. Він датується 5 століттям до нашої ери. Таких курганів на території нашої області лише п'ять. Про них всім відомо", - розповів Смирнов.

Нагадаємо, у Київській області "чорні археологи" пограбували унікальне городище 12 століття. На території археологічної пам'ятки виявили величезні вирви. За останні 25 років жодна кримінальна справа проти копачів не закінчилася реальним терміном.

Повʼязані теми:

Наступна публікація