У міліції пояснили, що "Лицо кавказской национальности" - це з підручника

Представник київської міліції Володимир Поліщук заявив, що затримання громадян для перевірки документів без надання пояснень є нормальною практикою.

Затримання громадян для перевірки документів без надання пояснень є нормальною практикою роботи української міліції, заявив керівник Центру зв'язків із громадськістю Київської міліції Володимир Поліщук.

Коментуючи затримання журналіста Мустафи Найєма, Поліщук заявив, що йому складно буде щось коментувати, оскільки він досяг домовленості із журналістом не оприлюднювати жодних версій до отримання офіційних висновків перевірки інциденту.

"Ми обіцяли не оприлюднювати певні версії, поки не буде остаточних висновків комісії", - наголосив він.

Поліщук зазначив, що "сам вираз "лицо кавказской национальности" не був спрямований до Найєма, а це один міліціонер сказав іншому".

"А у наших довідниках, у спеціальній літературі міліцейській, є і "лицо арабской национальности". Є єврейські прикмети... Є спеціальна наука, яка за типом обличчя може сказати, звідки людина взагалі родом. Міліція бореться зі злочинністю і це не має жодного стосунку до етнічності", - заявив він.

Поліщук наголосив, що представники міліції мають право попросити документи у будь-якої людини.

"Під час виконання своїх повноважень міліція має право, як в будь якій країні - в Америці, в Європі - підійти, представитися представник міліції повинен, і має право попросити будь-яку людину, і в тому числі журналіста, пред'явити документи. Це звичайна практика будь-якої правоохоронної системи", - зауважив Поліщук.

"Якщо ви із цим не погоджуєтесь - звертайтесь до нашого законодавця, і скажіть, хай вони відміняють певні закони, закон про міліцію (пункт №5) і таке інше...", - додав посадовець.

Нагадаємо, у понеділок, 13 грудня, у журналіста і телеведучого Мустафи Найєма співробітники "Беркута" вирішили перевірити документи нібито через його неслов'янську зовнішність.

Журналіста доставили до Подільського РУВС, однак після втручання керівництва міліції відпустили.

Читайте також:

Мустафа Найєм зажадав розібратися з ксенофобією "Беркуту"

Янукович вважає неприпустимими затримання журналістів неслов'янської зовнішності

Міліція назвала причину затримання журналіста: східний тип обличчя

Відомого українського журналіста затримав "Беркут"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: