Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У міліції заявили, що донецького журналіста побили законно

Міліція стверджує, що сльозоточивий газ, прийоми рукопашного бою й наручники, щоб втихомирити журналіста та його друзів, застосували законно.

Головне управління Міністерства внутрішніх справ у Донецькій області заявляє про законне застосування сили відносно журналіста Артема Фурманюка й трьох його товаришів у Донецьку.

Про це сказано в повідомленні відділу зв'язків із громадськістю ГУМВС області.

У повідомленні уточнюється, що о 3:30 18 вересня в чергову частину Калінінського районного відділу міліції Донецька надійшло повідомлення від громадян про те, що у дворі одного з будинків по вулиці Марії Ульянової відбувається групова бійка, у якій бере участь 8 людей.

Правоохоронці для припинення масової бійки відповідно до норм закону "Про міліцію" застосували спецзасіб - сльозоточивий газ.

"Як співробітники міліції повинні діяти? Бігати й просити: будь ласка, припиніть, не заважайте людям спати? Міліція першою справою повинна припинити протиправні дії. От вони й припинили. Вони вимагали припинити бійку. Але лише слів не вистачило. І вони змушені були застосувати спецзасоби відповідно до закону", - цитує прес-служба начальника міського управління внутрішніх справ Донецька Віктора Дубовика.

Повідомляється також, що відповідно до повноважень, закріплених законом "Про міліцію", було застосовано прийоми рукопашного бою й наручники, після чого всіх затриманих було доставлено в райвідділ.

"При спробі доставити в райвідділ для подальшого розгляду події всіх учасників бійки одна з її сторін, а саме брати Фурманюки й їх товариші, вчинила злісну непокору законним вимогам співробітників міліції", - пояснює прес-служба застосування сили.

Прес-служба пояснює, що непокора полягала в тому, що затримані хапали міліціонерів за одяг, обривали шеврони. "Поки ми не знали - є там журналіст чи ні", - повідомив Дубовик.

Дубовик також вважає, що інцидент за участю Фурманюка ніяк не пов'язаний з його професійною журналістською діяльністю.

"Ніякого посвідчення він міліціонерам не пред'являв, а в райвідділі заявив, що тимчасово не працює, що й було записано в підписаному ним власноручно поясненні", - повідомив Дубовик.

Дубовик повідомив, що за фактом інциденту буде проведено ретельну перевірку, під час якої буде ретельно вивчено як обставини бійки, так і факт невиконання деякими учасниками інциденту законних вимог працівників міліції.

Правову оцінку діям співробітників міліції дадуть органи прокуратури.

За повідомленням начальника Калінінського райвідділу міліції Василя Горячова, який особисто був присутнім у будинку райвідділу на момент доставки туди затриманих, жодних заходів фізичного впливу до доставлених не застосовували.

Нагадаємо, міліція перевіряє факт побиття своїми співробітниками журналіста в Донецьку.

Раніше Європейський Союз висловив стурбованість заявами про застосування сили стосовно журналістів в Україні.

Читайте також:

У Донецьку міліціонери жорстоко побили журналіста та його друзів

У севастопольському райвідділі міліції затриманого знайшли повішеним

На Сумщині помер затриманий даїшниками мотоцикліст

У Львові після ночі в райвідділку міліції помер чоловік

Залиште свій коментар

Вибір редакції